گنج یابی دفینه یابی
چهار شنبه , سپتامبر 19 2018
خانه / باستان شناسی / رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها

رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها

رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها

رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

در این پست از سایت http://www.zirkhaki-book.com معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر رو برای شما عزیزان قرار دادیم . تصاویر و عکسهای انواع جوغن ها علامت ها و نمادها و نشانه های گنج و دفینه + کارشناسی دقیق و فنی و حرفه ای جوغان ها نشانه ها و علائم + سنگ نوشته و حکاکی های روی سنگ + رمزیابی و رمزگشایی نمادها و نشانه های مهم + قبرها و مقبره ها و قلعه ها و هزاران مطالب مفید و خواندنی دیگر از علم باستان شناسی گنج یابی و دفینه یابی همراه ما باشید در ادامه مطلب …

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویرمعنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

برای دانلود کتابهای معنی و مفهوم آثار و علائم گنج و دفینه کلیک کنید

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر,رمزیابی جوغان و جوغن,رمزگشایی جوغان و جوغن,رمزگشایی آثار علائم و نشانه ها,رمزیابی علائم و نمادها و نشانه ها,کارشناسی باستان شناسی,کارشناسی گنج و دفینه,کارشناس حرفه ای باستان شناسی,استاد کاربلد گنج و فینه یابی,معنی و مفهوم علائم و نشانه ها,تفسیر و توضیح نمادها و نشانه های گنج و دفینه,تصاویر جوغنها,عکسهای جوغان ها,گنج یابی و دفینه یابی,حکاکی آثار و نشانه ها روی سنگها,جوغنهای مقبره قبر و گوردخمه

کارشناسی باستان شناسی : معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه

۱-آثار نعل اسب: هر کجا که این آثار وجود دارد نشان تل خاکی است . که بستگی به کمانگی نعل اسب دارد .هر چه کمانگی بیشتر باشد . عمق بار بیشتر است و معمولا نعل اسب همراه با چند آثار دیگر است که همه یک منظور را می رسانند. و جهت را نشان میدهند و اگر تعداد نعل ها بیشتر باشد , فاصله کار بیشتر می شود . جایی که از نعل استفاده می شود . معمولا تله ندارد ولی متراژ بار اصلی بین ۶ تا ۸ متر است و سر بار آن در  ۲ الی ۳٫۵ متری قرار دارد که سربار معمولا خمره ای کوچک است و نشان بار اصلی در وسط تل است . در بیشتر مواقع سربار زیر خود سنگی قرار دارد که نعل روی آن حکاکی شده است ولی ممکن است گاهی اوقات اینگونه نباشد و باید سنگی به صورت ایستاده در کنار همان سنگ باشه نعل بر روی آن حکاکی شده است . وقتی غروب آفتاب به این سنگ ایستاده برخورد می کند باید جایی را که سایه سنگ به روی زمین تیغه میکند را حفر کرد .

۲-سنگ کاسه : معمولا در قدیم هر کجا که قبرستانی بود سنگی صاف در آن محل گذاشته میشد که از جنس سنگ رودخانه ای بود . این سنگ بزرگ و پهن بود و به آن سنگ مرده شور هم می گفتند در آن زمان جسد مرده ها را بر روی همان سنگ شستشو می دادند . در اکثر دهکده ها در گذشته ارباب یا خانی بود که پس از مرگ در همان قبرستان در قسمتی بالاتر از قبرهای دیگر دفن می شد و قبر او را به صورت تلی کوچک می ساختند ولی طوری درست میکردند که زیاد مشخص نباشد و برای او از نماد کاسه روی سنگ مرده شور حکاکی می کردند و بخشی از اموال آن شخص را در کنار جسد او به همراه دو کوزه آب و غذا دفن می کردند البته اگر شخص به همراه خانواده فوت می شد به صورت دسته جمعی در کنار هم دفن می شدند و به نماد سنگ کاسه می افزودند و به ازای هر یک نفر یک سنگ کاسه وجود داشت و فاصله سنگ مردشور تا قبر آن شخص از ۷ متر تجاوز نمیکرد اموال او را هم در متراژ ۲ متری , ۶۰ سانتی متر زیر جسد یا ۶۰ سانت سانت زیر پا در زیر سنگی مدفون میکردند . چون در آن زمان دزدان و غارتگران زیاد بودن و قبر ها میشکافتند و به آن دست برد می زدند برای گمراه کردن آنها بخشی از اشیاء را در کنار خود جسد میگذاشتند تا شخصی که قبر را میشکافت فکر کند که کل بار همین است و به همان بسنده کند . بعضی از سنگ کاسه ها هستند که در کنارشان کاسه های بسیار ریزی به صورت نقطه حکاکی شده است که منظور از این نقطه ها در کنار کاسه فاصله قبر تا کاسه را نشان میدهد و چیزی شبیح به کروکی منطقه ای است که قبر در آن قرار دارد . گودی هر نقطه نشان دهنده عمق بار است , هر یک سانتیمتر  یک گز یا یک متر به سمت پایین است .

۳- آثار سنگ پهن و تختی : که کنار آن چشمه و در روبروی آن سنگی دیگر قرار دارد که با رنگ سیاه مشخص شده است و معمولا آب چشمه از آنجا بیرون میزنه و در چند متر آن طرف تر دوباره به زمین فرو میرود . این نوع آثار معمولا نماد خاصی ندارند که بتوان آنها را تشخیص داد و در نسخه ها قید می شود . بار این نوع آثارها در زیر سنگ پهن در متراژ یک متری قرار دارد که دقیقا سنگ سیاه روبروی آن قرار میگیرد . دفینه موجود در این سنگها طلای ناب است .

۴- آثار قلعه ها : چاه – حوض – تل
باری که معمولا در قلعه ها وجود دارد در چند قسمت است که ۱- چاه : در گذشته یک سری از این بارها را در چاه پنهان میکردند به این روش که در زیر چاه مسیری را حفر میکردند و بعد از آن فضایی را در زیر زمین به صورت اتاقک درست می کردند که در مسیر راه تله میکانیکی کار می گذاشتند , دفینه را در اتاق جاسازی میکردند و در اتاقک را با سنگی گرد مهرو موم میکردند و درب راه ورودی را که کف چاه می شد را با ساروج مسدود میکردند و برای علامت گذاری زنجیری را داخل چاه آویزان میکردند .
حوض : معمولا در قلعه ها حوضی را درست میکردند که از جنس ساروج بود و برای اینکه کسی به آن شک نکند در داخل آن آب ریخته و ماهی پرورش می دادند . عمق موجود در این حوض ها بین ۳ الی ۴ متر است . بار موجود در زیر این حوض ها معمولا مجسمه تندیس حیوانات است که از طلا و نقره ساخته شده است .
تل هل : این تل ها معمولا در بیرون از قلعه در شیبی به سمت دره قرار دارند متراژ کار در این تل ها زیاد است و عمق موجود در زیر این تل ها حتی به ۳۰ متر هم می رسد البته اگر بخواهید از خود تل شروع به کار کنید . ولی در اصل مسیر اصلی دسترسی به دفینه در شیب و دو پله بالاتر از رودخانه ای است که در شیب قرار دارد و با سنگ بزرگی در آن مسدود گشته است. در مسیر مسدود شده معمولا دو تله وجود دارد.

۵-آثار عقاب: عقاب به چند گونه است اگر سنگ عقابی را پیدا کردید که در حال پرواز است و طعمه ای را در چنگال دارد در این مورد دفینه در زیر خود همان عقاب است. ولی اگر عقاب به صورت سنگی ثابت در یک جا نشسته و به روبرو خیره شده است باید در روبروی آن به دنبال غاری مهر و موم شده باشید که دفینه موجود در غار معمولا به صورت تلی در وسط غار است و در زیر این تل چاهی مسدود شده وجود دارد.  کف چاه با ساروج مهر و موم شده است و دفینه در زیر چاه قرار دارد. اکثرا در خود چاه نمادی به صورت انسان حکاکی میکنند که راه دسترسی به دفینه را نشان می دهد و در مواقعی هم وقتی وارد غار میشوید در روبروی همان  و در دیواره به صورت مهر و موم شده قرار دارد و دفینه در پشت دیوار قرار دارد.

۶-آثار مار: سنگ نگاره های مار معمولا بر روی سنگهای تخت حکاکی میشوند. در قدیم مار نشان قدرت و مقام بود ولی کم کم به علت خطرناک بودن این حیوان به نمادی خطرناک تبدیل گردید. جایی که نشان مار در آن قرار دارد همان نشان خطر و هم خود مار مسیر را نشان میدهد. نماد مار بیشتر در زمان اسلامی استفاده میشد و نشان تلسم هم بود. جایی که سنگ نگاره مار وجود دارد باید مسیر انحنای شکم او را دنبال کرد تا به جایی مثل یک تورفتگی یا سنگی متفاوت رسید که مسیر اصلی در همان جا است. نماد مار به معنای همان دالان است. دالانی که بسیار پرخطر میباشد و به صورت تله یا تلسم مشخص شده است. اگر داخل دالان شدید و مار را مشاهده کردید و با چوب به آن ضربه زدید و چوب از آن گذشت تلسم است ولی اگر مار زخمی شد تلسم نمی باشد. در قدیم به این موضوع پی بردند که دفینه موجود بعد از گذشت زمان از خود گرما تولید میکند. برای همین چند جفت از مارها را درون این دالان ها می گذاشتند تا در همانجا تکثیر شوند و کسی نتواند به آن جا نفوذ کند و چون مار به گرما علاقه دارد در همانجا به راحتی تکثیر میشد و پس از گذشت سالها باز هم در آنجا پر از مار بود. البته این مارها اگر تلسم نبودند تله به حساب می آمدند و اگر این مارها  از بین روند به راحتی به دفینه خواهید رسید. ولی باید دانست که باید سعی شود هیچگاه در درون دالانهایی که دفینه در آن پنهان است آتش روشن نکنید چون در این مدت طلا از خود گازی تولید میکند که وقتی آتش بگیرد باعث انفجار خواهد شد. بعد از کشتن تمام مارها وقتی به ته دالان رسیدید به بن بست بر خواهید خورد که در پشت این دیواره اتاقی قرار دارد. این اتاق مهر و موم است. باری که از نماد مار برای آن استفاده میشود معمولا جسد پادشاه یا یکی از سردارهای جنگی با تمام اموالش می باشد.

۷-آثار صورت:هر جا که چهره نیمرخ یا تمام رخ مشاهده کردید باید نگاه چهره را دنبال کرده و دنبال آثار دوم باشید که معمولا نماد آثار دوم یا کاسه است یا به صورت بت حیوانات است.  خود آثار دوم مکان دیگری را نشان میدهد. البته بستگی به نگاه صورت دارد که آیا هر دو چشم آن باز یا بسته است. اگر نگاه صورت با یک چشم باشد و نشان دوم سنگ کاسه باشد باید دره ای در آنجا وجود داشته باشد که در آن سمت دره باید تلی وجود داشته باشد و دفینه در مرکز تل در متراژ شش متری خواهد بود. ولی اگر نگاه صورت به سمت آثار دوم باشد و آثار دوم به صورت بت حیوانی باشد باید مسیر چشمان حیوان را دنبال کرده و در آن سوی دره یا در روبروی آن دنبال دهانه غار بگردید که دفینه درون آن غار مدفون است. البته بستگی به بت حیوانی دارد که از چه حیوانی استفاده شده و هر حیوان نماد تله یا تلسم خاص خود است.

 

معمولا باری را که در این مکانها مدفون میکردند در نقطه ای از غار است که دقیقا سقف آن قسمت گنبدی شکل است که در متراژ ۸ الی ۱۲ متری است.  در بعضی از اینگونه غارها دفینه سرباری در گنبد همانجا به صورت مهر و موم شده قرار دارد. در اکثر مکانها نشان صورت شامل آثارهای بیشتری است که در این موارد به خاطر بزرگ بودن و حجم زیاد دفینه از آثار بیشتری استفاده میکردند تا به راحتی قابل تشخیص نباشند و این آثار اکثرا به صورت معما هستند و حتی ممکن است مجبور به پیدا کردن محل دفینه از طریق محاسبات ریاضی شد.

 

۸-آثار شترسنگ: به چند دسته تقسیم میشوند شتر ایستاده , شتر نشسته , شتر آبستن , شتر حکاکی شده , شتر کاروان با ساربان .
شتر ایستاده : به این معنی است که باید در پشت مکان ایستادن شتر سنگی تخت وجود داشته باشد و هر کجا که نگاه شتر به آن سمت باشد در جلوی آن باید به صورت کله قند باشد که نوک آن باید حفاری شود در یک الی دو متر اول جسد انسان نمایان می شود . در عمق هفت متری دفینه نمایان می شود . زیاد یا کم بودن دفینه به کوهان شتر بستگی دارد اگر تک کوهان باشد بار کمتر , اگر دو کوهان باشد دفینه ای بیشتر دارد که معمولا بار شتر سنگ ها از یک دیگ الی هفت دیگ می باشد و ممکن است تعدادی مجسمه هم موجود باشد و ابعاد آن معمولا ۲۰ الی ۵۰ سانتی می باشد .
شتر نشسته : در جایی که شتر نشسته است باید یا در زیر شتر به دنبال دفینه باشید یا در مسیر دم آن که معمولا بیشتر در زیر همان شتر در متراژ دو الی چهار متری است .
شتر آبستن : در جایی هم که شتر آبستن است دفینه موجود در داخل همان شکم شتر است که با ساروج مهر و موم شده است جنس ساخت این شتر ها معمولا از ساروج و سنگ مخلوط است و دلیل نمی شود که حتما اجزای بدن شتر گردن به بدنش وصل باشد . در بعضی از مکانها اجزای بدن جدا هستند و از پشت وقتی به آن نگاه میکنید شبیح شتر می شود به این علت این کار را انجام میدادند که به راحتی قابل تشخیص نباشد .
شتر حکاکی شده : این شتر نماد دفینه است ولی نه به صورت مستقیم . هر کجا که شتر حکاکی شده مشاهده کردید باید به دنبال آثار دوم باشید که معمولا در مسیر شیب قرار دارند . آثار دوم نماد آخر کار است و دفینه را نشان می دهد و متراژ کار در شتر حکاکی شده بستگی به آثار دوم دارد . اگر عقرب بود مسیر در کنار نهر و یا رودخانه امتداد دارد و راه ورود آن نزدیک به تخته سنگ بزرگی است که مسیری بسیار پر خطر خواهد داشت و حداقل دارای چهار تله فیزیکی است . به خاطر حفره ای که در مسیر آن ایجاد می شود مکانی دنج برای مارهای سمی است . اگر این آثار در جنگل ها و مکان رطوبتی پیدا شدند به خاطر رطوبت موجود در هوا و یا رانش جنگلی اکثر این تله ها خود به خود از کار می افتد . و مار های سمی هم در آن وجود ندارند اگرم ماری باشد غیر سمی خواهد بود ولی اگر همین آثار در جای خشک باشد تله های آن کاملا فعال و خطر ناک خواهد بود . پس باید بدانید که در این کار آثار دوم اهمیت خاصی دارد و شتر حکاکی شده بیشتر نماد دفینه است و تعداد کوهان ها و اندازه شتر حجم بار را نشان می دهد .
شتر کاروان همراه با ساربان : هر جا که تعداد شتر ها بالا رفت و در جلوی آنها ساربان ایستاده بود به این معنی است که این بار متعلق به بار کاروان است که توسط دزدان در آنجا مدفون شده است در جلوی آن دره وجود دارد باید در کنار آن مسیر مال روی قدیم را پیدا کرد . و مسیر را به سمت دره ادامه داد تا به سنگ بزرگی در کنار دیواره کوه رسید که سخره چسبیده است و در روبروی آن سنگ بزرگ تپه ای به صورت کله قند وجود دارد و باید دقیقا مسیر کله قند را به سمت پایین به متراژ ۷ متر کاووش کرد . در بعضی از اوقات در آن سوی دیگر دره تپه کله قندی را می توان یافت .

۹- آثار خرگوش : این آثار باید روی تل ها و نوک تپه ها باشد اگر غیر از این بود از مکان خود جابه جا شده است . خرگوش به معنی جهش به سمت جلو است  شما باید در بین تپه قبری را پیدا کنید که در جلوی مسیر خرگوش قرار دارد که با سنگ چین و سنگ های پراکنده مشخص شده است باید قبر را به متراژ ۸۰ الی ۱ متر بکاوید و به جسد برسید و ۶۰ سانتیمتر زیر سر جسد را باید بکاوید تا به خمره ای به صورت خوابیده برسید سر کوزه مسیر دفینه را نشان میدهد .

۱۰ _ آثار غارها : در ایران غارهای زیادی وجود دارد که در حدود ۵۰% آنها مهرو موم هستند و ۹۰ درصد این غارها دارای دفینه می باشد .منظور این است که به علت استفاده غارها به عنوان پناهگاه و محل زندگی , لوازم و ابزار آلات بسیاری را می توان در این غارها یافت که مربوط به دوره های مختلف زندگی بشر می شوند و دلیل نمی شود که دفینه موجود در غارها حتما طلا باشد . در غار ها مفرغ جات و اشیاء سنگی بسیاری می توان یافت مانند غار اسپهبد خورشید دو آب که در آن هم اشیاء قدیمی مربوط به عصر حجر و هم اشیاء قیمتی مربوط به دوره ساسانیان در آن یافت میشود . پس می بینید در غارها تاریخ ادامه یافته و از اعصار و قرون مختلف آثار گوناگون در آنها یافت می شود . اکثر غارها پس از گذاشتن دفینه در آنها به خاطر شرایط بسته بودن هواکش هایی تعبیه میکردند تا گاز موجود از به وجود آمدن دفینه باعث خفگی و انفجار نشود . معمولا ورودی این هواکش ها در جلوی در غار است و هواکش دیگری هم در بیرون قرار دارد .

در غارها از چند نوع تله استفاده می شود یکی از انواع تله ها که در غارها استفاده می شود تله سنگ است. سنگ بزرگی که تراشیده شده و به صورت گرد در آورده و در بالای راه رو قرار می گرفت و اهرمی را هم در این مسیر یا در کنار دری که در امتداد این مسیر قرار داشت می گذاشتند تا وقتی کسی در مسیر حرکت کرد این اهرم به حرکت در آید و ضامنی که باعث می شود سنگ در بالا به صورت ثابت باشد را کنار زده و سنگ از جای خود حرکت کرده و مسیر دالان را که شخص در آن است را ببندد و فرد در آنجا زنده به گور گردد یا این اهرم را در پشت در قرار می دادند تا وقتی در باز شد این اهرم حرکت کند . معمولا مسیر به این صورت بود که درون غار راهی به سمت پایین  و ناگهان شیبی به سمت راست قرار داشت که این نوع غارها دارای دفینه نفیسی هستند این مسیر ها معمولا به طول ۱۰۰ الی ۳۰۰ متر هستند. بین راه در این مسیرها باید طاخچه ای را به صورت گنبدی درست میکردند وجود داشته باشد و پشت این طاخچه سرباری را قرار میدادند. بعضی از غارها دارای دهانه ای تنگ هستند که مجبور می شوید برای ورود به این نوع غارها فاصله ای حدود ۸ الی ۱۰ متر را به صورت سینه خیز رفته و پس از آن به صورت نشسته به سمت جلو حرکت کنید و کم کم هر چه به سمت جلو میرویم فاصله سقف آن بلند تر می شود تا کم کم به جایی میرسید که فضایی با ارتفاع زیاد وجود دارد وقتی سنگی را می اندازید حداقل ۱۰ الی ۱۵ ثانیه طول میکشد که به زمین برسد . وقتی شما به این نوع غارها وارد میشوید باید با تجهیزات کامل بروید . معمولا در کنار دیواره این غارها در قسمت فضای باز مشعل هایی تعبیه شده است و درون آنها روغن حیوانی یا قیر است . این نشان میدهد در زمان های گذشته از آن به عنوان مخفی گاه دزدان استفاده می شده است و تمام اموال تاراج برده را در آن مخفی میکردند . باید با تجهیزات به کف غار و ۱۰۰ قدم به جلو رفت دریچه ای حلقوی در آنجا خواهید دید که تمام دفینه در درون آن مدفون است .

۱۱_آثار شمشیر و فلش: این نوع آثار معمولا بر روی سنگهایی تعبیه میشوند که مربوط به همان منطقه است و با سنگهای دیگر هم فرقی ندارد. حتما نباید به این فکر بود که این سنگ آثار را روی سنگ رودخانه ای یا سنگی متفاوت پیدا کرد. معمولا این آثار با هم هستند و فلش سرباری را نشان میدهد. شمشیر هم بار اصلی  را. هر چقدر فلش بلندتر باشد مسیر هم طولانی تر میشود جایی را که فلش نشان میدهد معمولا در کنارش درختی تنومند و قدیمی وجود دارد . حتی تعداد درخت ها به سه عدد هم میرسد که مثلثی را تشکیل میدهند و دفینه سرباری اگر تک درخت بود یک قدم به سمت طلوع خورشید ولی اگر سه درخت بود در وسط مثلث تشکیل شده از درختان در عمق تقریبی سه متری قرار دارد. درختی که برای این فلش ها به کار میرود معمولا درخت بلوط است . بار اصلی با نشان شمشیر مشخص شده است و معمولا به صورت تل می باشد. در این موارد چند تل را به صورت چسبیده در کنار هم درست میکنند. برای اینکه تشخیص آن سخت تر شود این روش را پیاده میکنند. دفینه موجود در این تل در متراژ ۸ الی ۱۰ متری است.  شروع حفاری از بالا به این صورت است که در یک و نیم متر اول حتما باید آثار کوزه شکسته فراوان یافت شود و در دو متری کم کم کوزه شکسته همراه با خاک پخته و سنگریزه مخلوط است. اگر این آثار را در این متراژ ها مشاهده کردید به راه خود ادامه دهید که این آثار حکم درست بودن مسیر را دارد. در غیر اینصورت شما تل را اشتباه کنده اید و باید سراغ تل بعدی بروید. این آثار بر روی سنگی حکاکی میشوند که به اندازه یک صندوق بزرگ است و معمولا در وسط آبراهه یا دو راهی رودخانه قرار دارند. اگر این آثار را در قسمت شمال کشور و در منطقه رطوبتی پیدا کردید دفینه موجود در آن نقره است ولی اگر در جای خشک این آثار را پیدا کردید دفینه موجود در آن طلا است. در این نوع آثار اگر میخواهید از دستگاه فلزیاب استفاده کنید باید خیلی دقت کنید چون خاکی که در این مکانها وجود دارد از سیلیس است و تعداد سرباری ها یی که در این کار وجود دارد باعث میشود تا دستگاه گیج بزند. بنابراین سعی کنید اگر میخواهید با دستگاه کار کنید در روز این کار را انجام دهید. به این خاطر که اجسام در روز گرمای خورشید را در خود جذب کرده و در شب از خود بیرون میدهند و باعث خطای دستگاه میشوند ولی دفینه در روز هم گرمای خود را دارد و باعث میشود دستگاه خطا نزند و جای دفینه را مشخص کند.

۱۲-سنگ آسیاب: این نوع سنگ در قدیم جهت آرد کردن گندم به کار میرفت. اگر در جایی به این نوع سنگ برخوردید شکل سنگ باید طوری باشد که یک سمت آن کاملا صیقل خورده باشد و سمت دیگر آن صاف باشد. اگر در مرکز آن یک سوراخ باشد نشان دفینه نیست ولی اگر برروی آن سوراخهای بیشتری بود میتوان آن را به عنوان آثار دفینه بشناسید. در اینصورت مسیر راه را نشان میدهد. راهی را که بعد از کندن ۱ الی ۲ متر به ساروج و بعد از ساروج هم به راه رو راه می یابد. درون راه رو هم باید یک سنگ آسیاب دیگر باشد . این نشاندهنده  مسیر درست راه است. گودی هر سوراخ در سنگ آسیاب طول دالان را نشان میدهد.  هر سوراخ خودش تعداد اتاقها را نشان خواهد داد. البته دفینه موجود در آثار سنگ آسیاب زیاد نیست و معمولا یک اتاق غذا و یک اتاق مهمات و اتاق دیگر دفینه است. این آثار معمولا در نقطه های بلند کوه ها یافت میشوند که برای پیدا کردن آن میتوان دنبال دو عدد سنگ کله قندی در کنارش بود. اندازه هر یک از این دو سنگ به اندازه یک یخچال کوچک میباشد. معمولا در خود یکی از این کله قندها مقداری سکه پنهان میکردند. برای شکافتن این سنگ در زیرش نقطه ای تعبیه شده است و قسمت حساس سنگ است و میتوان به راحتی از آن نقطه سنگ را شکافت.

۱۳-حفره و هواکش ها:در جاهایی که حفره یافت شود باید درون آن رفته اگر این حفره ها به صورت مارپیچ بود و هرچه بیشتر به سمت داخل رفتید کوچک و باریکتر شد تا جایی که به صورت گربه رو در آمد آن را میتوان هواکش نامید این هواکش ها برای خزانه به کار میرفتند چون خزانه ها محلی بودند که در آنجا سکه ضرب میشد و جایی که سکه ضرب میشد رفت و آمد هم زیاد بود و آنها به این فکر افتادند تا هواکشی را تعبیه کنند که گازهای فلزات  در آنجا جمع نشود و برای اینکه در زمان جنگ دشمنان به آن دسترسی پیدا نکنند در اصلی آن را با سنگهای بزرگ مسدود کرده و مقدار فراوان خاک بر روی آن میریختند تا آن مکان آشکار نباشد. هواکشها دو جهت داشتند خروجی و ورودی . ورودی برای وارد کردن هوا به درون آن و خروجی برای خارج کردن هوا. این هواکش ها معمولا از چند اتاق عبور میکردند اتاق اول اتاقی خالی بود . اتاق دوم جای ضرب سکه و اتاق سوم هم محل قرارگیری سکه ها و دیگر اموال با ارزش بود .

۱۴-دو شاخه سنگ: در قدیم از آثارهای مختلف به معانی مختلفی استفاده میشد و هر آثار معنی خاص خود را داشت ولی در هر منطقه از چند آثار به یک معنی استفاده میشد و مانند زبان امروزی که از هر شهر با شهر دیگر تفاوت وجود دارد و هر شهر با لهجه  محلي خود صحبت ميكند در ﺁن زمان ﺁثارها بدين گونه بود كه يك نوع از اين ﺁثارها دو شاخه سنگ بود . اين سنگ هم مانند سنگ كاسه است و معني قبرو یا مسیر جلو را نشان ميدهد البته با اين تفاوت كه دو شاخه سنگ وقتي طلوع ﺁفتاب به ﺁن تیغه کند اگر به صورت ايستاده باشد جايي را كه سايه دو شاخه سنگ به زمين تيغه می كند قبر است ولي اگر سنگ به صورت خوابيده و با شيب ملايم به زمين برسد بايد ظرف ﺁبي در قسمت شيار ﺁن ريخت هر جا كه مسير ﺁب تمام شد قبر هم همانجاست. اين گونه قبرها معمولا در متراژ ۸۰ سانتي متري هستند.ولی اگردر وسط دوشاخه سنگ سنگی دیگر بود باید از پشت به نوک سنگ تیز لایه دوشاخه را نگاه کرد که مسیر روبرو را نشان میدهد.

 

۱۵-ﺁبشارها
در قديم ﺁبشارها محلي دنج براي مدفون كردن دفينه ها بودند و كمتر كسي به مكان ﺁن شك ميكرد. مدفون كردن دفينه در اين ﺁبشارها به اين گونه بود كه اول مسير ﺁب را تغيير ميدادند و جايي را كه ﺁبشار در ﺁن نشست ميكرد كاملا خشك مي كردند و حفره اي زير قسمت نشست ﺁبشار حفر ميكردند و ته حفره را كاملا با ساروج لايه پوشاني ميكردند. سپس دفينه را در ﺁنجا قرار ميدادند و باز روي ﺁن را ساروج ريخته و مهر و موم ميكردند و براي جلوگيري از نفوذ رطوبت به درون ساروج لايه اي را به پهناي ۷ سانتي متر از زغال درون ﺁن ميريختند و يك لايه خاكستر از سوزاندن همان زغال در بالاي ﺁن مي ريختند و لايه ملات ﺁخر ساروج را با زغال مخلوط كرده و روي خاكستر ريخته و ﺁنجا را مهر و موم مي كردند. دوباره مسير ﺁب را باز كرده و ﺁبشار مثل سابق در كف حوض دست ساخت نشست كرده و بدين صورت باز هم طبيعي و دست نخورده به نظر ميرسيد. با اين روش هر شخصي كه از ﺁنجا ميگذشت متوجه اين ﺁثار نميشد و به راحتي از كنار ﺁن عبور ميكرد.  البته ساخت اين مكانها بيش از يك هفته زمان ميبرد تا ساروج ساخته شده و به طور كامل خشك شود و ﺁب در ﺁن نفوذ نكند  دقيقا اين بنا را طوري طراحي ميكردند كه شبيه به حوض طبيعي به نظر برسد و به مرور زمان ﺁبي كه از بالاي ﺁبشار به سمت پايين روي حوض سرازير ميشد همراه خود سنگريزه و گل شسته شده را مي ﺁورد به طوري كه حوض زیر اين سنگريزه و گلها كاملا مخفي ميشد.

۱۶-ﺁثار شمع سوز:  شمع سوز ها مكان مقدسي در دوره اسلامي بود. بعد از ورود اسلام به ايران جنگهاي داخلي سر گرفت و مناطقي هنوز اسلام را نپذيرفته بودند و همين مسئله باعث جنگ بين مسلمانان و افراد بومي شده بود به مرور زمان با پذيرفتن اسلام محل دفن سرداران اسلام كه اكثرا از اقوام پيامبر بودند به امامزاده و شمع سوز تبديل شد و مردم براي نذر و نياز به اين مكانها ميرفتند و بر سر مزارشان شمع روشن ميكردند و مقاديري كه نلذر داشتند در ﺁن قسمت مدفون ميكردند و بر روي شمع سوز ها دخيل ميبستند و وقتي از نذر خود جواب ميگرفتند اموال و سكه هاي بيشتري در ﺁنجا مدفون ميكردند . معمولا محل دفن اين نذورات يك و نيم قدم از شمع سوز به سمت قبله بود و دفينه را در متراژ  ۲ متري قرار مي دادند.

۱۷-ﺁثار تير يا مرد كماندار= اگر در جايي سنگ نگاره مرد كماندار را مشاهده كرديد به اين معني است كه بايد به اندازه پرتاب تير (فاصله حدود ۱۰۰ متر) به سمت جلو برويد و درﺁن قسمت بايد
دنبال نشان دوم باشيد. معمولا ﺁثار دوم را به صورت تل يا تخته سنگي نمايان ميسازند و ﺁثار دوم معمولا نشاندهنده عمق محل دفينه است.
۱۸- سنگ گاو : معمولا سنگ گاو در کنار چشمه ها به صورت یک پهلو دیده میشود که این نماد نشان سفید خانه است و در پستان گاو چند الماس را جاساز میکردند و در زیر پشت پستان که به دم وصل میشود سوراخ ریزی دارد که با ضربه به آن به راحتی باز میشود و میتوانید دست خود را در درون آن فروبرده و الماس هارا از داخل پستان تخلیه کنید و این آخر کار نیست و در پشت گاو باز یک سنگ که معمولا با نماد ماه مشخص شده است که پشت ماه هم باز سنگ دیگری باید باشد که سه سوراخ در روی آن قرار دارد که هر سوراخ محل سفید خانه هارو نشان میدهد
سنگ عروس : این سنگ در اصل نماد مجسمه نیم تنه زن و یا عروس هم به آن گفته میشود است . این آثار به این صورته که در دو طرف آن که سینه های آن است به صورت کاسه  تو رفته حکاکی شده و روبروی آن باید درخت کهنسالی باشد و نماد سینه زن یعنی دفینه و اگر سینه موجود باشد دو عدد گوهر یا الماس در سینه جاساز است ولی اگر سینه نباشد و جای آن خالی باشد و درخت کهنسال در روبروی آن باشد دفینه در ۱٫۵ قدم بعد از درخت به سمت خود سنگ است که به متراژ ۸۰ سانت هم نمیرسد است.
۲۰- امزاده ها همانطور که تو سایت توضیح دادم بار موجود در امزاده ها زیاده و معمولا در چند قسمت آن جا ساز شده  ۱- قسمت سقف ۲ در دیواره داخلی که اگر دقت کنید کمی به صورت برجسته است پشت یک آجر ۳- در کف که به صورت تو رفتگی کوچیکه ۴- زیر کفش کن که در تمام امزاده ها یکیه ومتراژ ۸۰ سانتی دفینه یافت میشود ۵- روبروی در امزاده به صورت تل که در بعضی امزاده ها یافت میشه
 

علائم

كوزه :در قديم  از كوزه ها به عنوان ظرف غذا يا ظرف ﺁب، جاي دفينه و اشياي زينتي استفاده مي كردند و كوزه هاي بزرگ هم براي مدفون كردن اجساد استفاده  ميشد. البته  انواع کوزه ها برای دوره های مختلف است . در هر تاریخی از بشریت امکانات خاصی برای ساخت کوزه ها موجود بود
. اولین نوع کوزه به صورت خام بود و کم کم با آمدن کوره های سفال پزی آنها را در درون کوزه می پختند تا استحکام کوزه بیشتر شود ولی چون این کوره ها , ساختمانی به صورت اولیه داشتند و از امکانات پایینی برخوردار بودند . پس از اینکه کوزه ها را در کوره می پختند به خاطر گرمای کم این کوره ها وسط این کوزه ها به صورت خام  باقی می ماند .بعد از گذشت دوره هخامنش کم کم به این فکر افتادن که کوره ها رو طوری طراحی کنند که گرمای لازم را در آن به دست آورند . با پیشرفت ساختاری کوره ها در دوره اشکانی دیگر توانستند به کوزه هایی کاملا مغز پخت دست پیدا کنند . پس از اینکه در ساخت کوزه های کاملا پخته پیشرفت حاصل شد کم کم  موارد زینتی پیدا کردند و ساخت آنها به صورت صنعت در آمد از این پس ساختار بیرونی کوزه ها مورد اهمیت قرار گرفت و دیگر کوزه ها به صورت ساده نبودند و با نقش و نگاری شکیل ساخته می شدند بعد از دوره اشکانیان هینطور پیشرفت در ساخت کوزها روز افزون بود و نه تنها کوزه ها دیگر زیبا بودن بلکه لعابدار هم شده بودند و اوج این صنعت لعابدار شدن کوزه ها در دوره صفویه به شکوفایی رسید و حتی در قبور هم از کوزه های رنگین و لعاب دار استفاده میکردند مخصوصا در دوره قاجار که قوری و سماور سفالی هم به بازار عرضه شد .
از کوزه ها برای نشان دادن و علامت گذاری مسیر دفینه هم استفاده می شد . روش علامتگذاری اینگونه بود که معمولا سه کوزه را به صورت خالی در بالا قرار میدادند که برای گمراه کردن دیگران بود و یک کوزه به صورت وارونه نشاندهنده ی راه درست است . حدود ۲ الی ۳ متر پایین تر باز کوزه را به صورت شکسته پراکنده قرار می دادند و اگر مورد تپه باشد ۳ عدد کوزه که هر یک به اندازه قد یک انسان بود را پر از نقره کرده و در قسمت جلویی تپه که رو به مسیر مال رو بود در متراژ ۳ الی ۵ متری قرار میدادند  .

از کوزه ها برای چیزهای دیگر هم استفاده می شد که یک نمونه از این استفاده ها جهت مهروموم کردن سند داخل کوزه بود که به این صورت بود کروکی منطقه را قبل از پخت کوزه روی خود کوزه حکاکی می کردند و محل دفینه روی کوزه قید می شد و بعد داخل کوزه یک نسخه که با پوست دباغی شده درست می شد می گذاشتند که روی پوست شجره نامه  شخص مالک  دفینه و تله مربوط به راه ورودی نوشته می شد  و در آخر سر کوزه را با ساروج مهرو موم میکردند و دور کوزه را با قیر و روغن حیوانی و مقداری هم پشم آغشته می کردند تا مقاومت کوزه بالاتر رود و باعث ترک خوردن و شکستگی نشود . و معمولا این نوع کوزه ها در کنار تپه هایی به ارتفاع ۵ متر و عرض ۱۰ متر و در متراژ ۲ متری دفن می شدند . و نوع تله با رسم شکل به روی کوزه حکاکی میشد .
۲- سنگ فلش دار : این نوع سنگ ها  معمولا مربع یا مستطیل شکل هستند . این نوع فلش ها نشان مسیر به جلو نیستند بلکه نشان دهنده قبر یهودیان هستند . یهودیان از این نوع سنگ ها برای سنگ قبر خود استفاده می کردند . امروزه بعضی ها با دیدن این نوع سنگ ها به اشتباه فکر میکنند  که مسیر جلو را نشان می دهد و شروع به حفاری های اشتباه می کنند . ولی باید بدانند که مسیر راهی را که می روند اشتباه است و این نوع فلش ها علامت قبر است .

۳- سنگ مثلثی : این نوع سنگ  معمولا در حفاری ها در بین لایه هایی پیدا می شود که برای دفینه استفاده می شود . این سنگ مسیر به سمت پایین  را نشان میدهد ولی با احتیاط  این سنگ معمولا به رنگ کرمی است که با ساروج درست شده است . این نوع سنگ برای دفینه های بزرگ بکار میرود و در بعضی از مکانها این سنگ به صورت سنگ رودخانه ای هم یافت می شود ولی خیلی کم . اگر شکل مثلث در بالای زمین یافت شود . نوک آن جهت قبر را نشان می دهد البته با سنگ چین مثلث تفاوت دارد سنگ چین مثلث نشان قبر بچه است . اگر مثلث به صورت نقطه چین باشد و خطهای آن به صورت ممتد باشد نشان دریچه است که پلمپ شده است .

۴- سنگ کاسه سوراخ دار : این نوع سنگ که به آن چوغان هم میگویند تفاوتش با سنگ کاسه در این است که سنگ کاسه انتهایی بسته دارد و درست مثل کاسه است ولی سنگ چوغان یا کاسه سوراخ دار اسمش روی خودش است و ته آن باز است . این نوع سنگ نشان راه به صورت دایره به سمت زمین است و مسیر را نشان میدهد که در داخل غارها یافت می شوند. و نشان قبر اشراف زادگان است. معمولا پس از حفاری زیر این نوع سنگ کاسه ها یک سنگ کاسه دیگر مانند همین سنگ در متراژ ۲ متری باید باشد ولی با اندازه ای بزرگترکه سنگ دوم نشان دهنده نزدیک شدن به راه ورودی است . در متراژ۲ متر به بعد از سنگ دوم , سنگ چین نمایان می شود و زیر سنگ چین ساروج و بعد از ساروج درب مهروموم شده دالان قرار دارد . معمولا در مسیر سنگ اول تا درب مهروموم شده از بقایای انسانی و حیوانی هم استفاده می شود . وقتی که درب باز شد شما باید حتما از ماسک شیمیایی استفاده کنید چون این نوع دفینه ها که جسد شاهزادگان در آن مدفون هستند از خاک اورانیوم جهت شیمیایی کردن جسد بکار رفته و کاملا خطرناک و سمی است چون رادیو اکتیو خاصیت میکروب کشی ,باکتری و هر موجود زنده دیگر را دارد و در قدیم برای سالم نگه داشتن جسد اشراف زادگان از گزند حیوانات و … از این مواد برای شیمیایی کردن استفاده می کردند و حتی با گذشت هزاران سال اگر درب قبر را بشکافید انگار شخص تازه فوت شده و تمام اموالی که در کنار جسد دفن شده به خاطر آلودگی محیط به رادیو اکتیو آلوده شدند و برای دست زدن به این اموال حتما باید از لباس ( ش . م . ر ) استفاده کنید تا بدن شما هم آلوده نشود .

۵- علائم چشم ها  در حیوانات و انسانها : معنی چشم یعنی نگاه کردن به سمت جلو و اگریک چشم باز باشد معنانی خاصی دارد .در بعضی مکانها معنی دو راهی را می دهد که یک راه بن بست و یک راه اصلی است و در بعضی جاهای دیگر به معنی اتاقک است که اگر یک چشم باز باشد یک اتاق پر یا یک اتاق خالی است . اگر هر دو چشم باز باشد به معنی دو اتاق پر می باشد .
۶- قبرها :
در زمان زرتشتیان به علت اینکه آتش و آفتاب را مظهر پاکی می دانستند بنابراین بعد از فوتشان آنها را در بلند ترین نقطه از کوه روبه طلوع آفتاب دفن میکردند که اکثر این قبرها روی تپه هایی در بلند ترین نقطه کوهها هستند و طلوع و غروب خورشید یکسره به آن قسمت می تابد . هر شخص از نظر مقام و منزلتی که در آن دوره داشت در این تپه ها دفن می شد و افرادی که وضع مالی پایینی داشتند در پایین تپه دفن می شدند و همراه آنها فقط یک کوزه آب یا یک کوزه غذا در کنارش دفن میکردند چون آنها عقیده داشتند که روزی دوباره زنده می شوند برای همین حداقل کاری که می توانستند بکنند گذاشتن آب و غذا بود و قشر دوم افرادی با وضعیت مالی متوسط بودند که در وسط تپه به خاک سپرده می شدند این افراد به خاطر برخوداری از وضعیتی بهتر نسبت به قشر فقیر و بی بضاعت در کنار آنها علاوه بر کوزه آب و غذا مقدار کمی از اموال آنها  در کنارشان دفن میشد تا در موقعی که  خودشان زنده شدند ثروتی برای زندگی مجدد خود داشته باشند . ودر آخرقشر سرمایه دار بودند که که در قسمت بالایی تپه به خاک سپرده می شدند این افراد در موقع مرگشان هم طمع داشتند و حتی درکنار بعضی از این قبرها کنیزان و خادمانشان  بعد از مرگ اربابشان زنده بگورمیشدند تا در موقعی که فرد به زندگی برگشت به آنها سخت نگذرد و تمام اموال شخص همراه با او دفن می شد البته این مختص به سرمایه داران آن زمان بود و برای شاهزاده ها و پادشاهان پس از مرگشان برای آنها مقبره درست می کردند که معمولا مقبره اشراف زادگان را در کنار آتشکده ها بنا میکردند تا مردم هر روز برای آنها سر مزارشان هدایا تقدیم کنند .
برای این قبرها سنگی را به صورت ایستاده در بالای سر قبر قرار میدادند که با گذشت زمان و به خاطر نشست گرد و خاک بر روی آنها تقریبا غیر قابل شناسایی هستند و باید دقت کرد که هر جا سنگ هایی به صورت ممتد و پشت در پشت هم قرار دارند قبرستان گبری ها می باشد .

(بیو گرافی و اندازه های یک قلعه و آثار به جا مانده در آن درقرون مختلف)
قلعه کنگلو

مقدمه
در کیلو متر ۱۰ جاده دو آب – ورسک سوادکوه در سمت چپ جاده ای است فرعی که به طول ۱۴ کیلو متر که از خطیر کوه آغاز و به دو راهی روستای چاشم – کنگلو منتهی می شود. قسمت های اولیه جاده آسفالته و بقیه خاکی است. در سمت چپ با عبور از پل سیمانی جدید الاحداث را پر پیچ و خم و صعب العبور روستای کنگلو ( کنگله لی = زنبور ) منشعب    می شود که طول آن ۱۶ کیلو متر است . در فاصله یک کیلومتری جنوب این روستا در ارتفاعی پایین تر ، قلعه کنگلو قرار دارد  که به تعبیر استاد دکتر منوچهر ستوده به دو بازوی گشوده ای می ماند که واردین را به خود می خواند.از دید من چون عقابی است سرخ گون با بال های گسترده که از آشیان خود محافظت می کند.

موقعیت قلعه
قلعه با مساحتی حدود ۳۰۰۰ متر بر فراز تپه ای مخروطی و منفرد به صورت شمالی – جنوبی بنا شده است .ارتفاع این تپه در سمت شمال نسبت به دامنه خود با شیب ۴۰ درجه حدود ۱۰۰ متر و از جنوب با شیب ۹۰ درجه و گاهی با شیب منفی منتهی به دره ای می شود که عمق آن حدود ۳۵۰ متر است . از ضلع جنوبی قلعه به سبب اشرافی که بر کیلومتر ها چشم انداز خود دارد می توان منطقه را کنترل کرد. این دره راه صعب العبوری به شهمیرزاد سمنان دارد. از این رو می توان پذیرفت که قلعه از موقعیت استراتژیک حساسی برخوردار بوده است. روبروی همین ضلع ، آن سوی دره ، کوه قدمگاه باارتفاعی حدود ۱۰۰۰ متر قد برافراشته که به صورت دیواره ای طبیعی ، منطقه را دربر گرفته است و حراست می کرد. دو سوی دیگر قلعه هم با شیب تند به دامنه های خود منتهی می شود.

معماری قلعه
از آنجا که در ملات پوشش بنا و سنگ چین ها از خرده سنگ های املاح دار به رنگ قرمز و سنگ هایی که اکسید آهن دارند همواره با گچ استفاده شده است ، رنگ قلعه به قرمز آجری نزدیک است. کل بنا ازملات گچ و لاشه سنگ های ابعاد نیافته و الوار و تیر های چوبی بنا شده است . نمای ارگ به سمت شمال و راه ورود به آن هم در همین سمت واقع شده است . از قلعه دو بازو برجای مانده است.

حصارها
از دیوار شمالی – جنوبی قلعه چیزی باقی نمانده است. اما در سمت شرق دیواری به طول ۳۰/۲ متر و به ارتفاع ۶۰ سانتی متر و قطر یک متر از تطاول زمان مسون مانده است. ضلع جنوبی هم به سبب ختم شدن به دره نیازی به دیوار نداشت. بنای ارگ از سمت شمال ک ورودی در پایین و دو پنجره بر روی هم در سطوح بالاتر دارد که کلا ساختمانی دو طبقه را تجسم می کند.

برج ها
قطر برج ها در پایین ۵ متر و در بالا ۴ متر و ارتفاع آنها در حال حاضر ۶ متر است. طول دیواره های دو طرف ورودی ارگ منتهی به برج ها هر یک ۱۹ متر و ارتفاع آن هم سطح برج ها یعنی ۶ متر و قطر ۴۰/۱ متر است. چون     دیواره های طرف ارگ و برج ها در شیب ملایم تپه احداث گردیده اند حالت افتاده آنها در دو سوی ، منظزه بدیعی را پدید آورده است.

ملات پوشش بنا
ضخامت ملات کشیده شده بر روی دیواره و برج ها در بعضی از قسمت ها تا حدود ۷ سانتی متر هم می رسد ، به نحوی که سطح بیرونی با قی مانده صاف و یک دست است . معمار هر بار توانسته است سطحی به ابعاد حدود ۷۰*۵۰ سانتی متر را بپو شاند . مرز این ملات ها خطوط قابل رویتی را به وجود آورده که از مقاومت اندود کاسته و در نتیجه یکی از موجبات فرو ریختگی پوشش را فراهم ساخته است . سنگینی دو برج تو پر طرفین ارگ به استایی و دفع رانش بنای دیوار ها و ارگ کمک کرده است . از ارتفاع دیوار نیم دایره پیش آمده ورودی ارگ که

اتاق های داخل قلعه را بر گرفته ، فعلا حدود ۱۰ متر بر جای مانده است. طول نیم دایره ورودی ،۱۵ متر است.راه ورود به این قلعه دو مدخل به شرح زیر است:
الف) مدخل واقع درنیم دایره پیش آمده بنای ارگ متمایل به سمت چپ:این ورودی دارای قوس چیله تند ( بیضوی ساسانی ) به ارتفاع ۲ متر و ارض ۱ متر و ضخامت ۱۹۰ متر است که در انتهای آن براثر فروریختگی بنای فوقانی مسدود شده و راهی به ارگ نمی برد.

ب ) مدخل واقع در دیواره سمت راست چسبیده به ارگ:
این ورودی نیز قوس بیضوی ساسانی دارد.پایه سمت چپ آن دیوار ارگ و پایه دیگر ابتدای دیوار سمت راست قلعه است. زیر قوس با استفاده از قالب بندی و به کمک پنجه و دست و با پوشش گچ اندود و صاف شده است . در دو طرف دیوار پایه قوس دو حفره که احتمالا محل قرار گرفتن بازوی چهار چوب در بوده است مشاهده می شود. ارتفاع این ورودی به حیاط قلعه راه یابد.

بنای ارگ
در سمت شرق ورودی (ب) دیوار اصلی ارگ به صورت بیضی ناقص به انضمام پیش آمدگی جلوی ارگ روی هم رفته بیضی کاملی را تشکیل می داد. از این دیوار مدور ۲۵ متری ارگ ۱۲ متر باقی مانده که رو به غرب دارد . از ارتفاع آن در حال حاضر بین ۴ تا ۷ متر باقی مانده است . بر روی این دیوار به فاصله ۳۰ سانتی متر از ورودی و به ارتفاع ۲۵/۲ متر از سطح زمین پنجره ای با طاق تخت و به ارتفاع یک متر و عرض ۶۵ سانتی متر و عمق فعلی ۱۵/۲ متر احداث گردیده است. در حال حاضر دو تیر چوبی دیگر به خوبی نمایان است . پوشش دیوار دو طرف پنجره و کف ملات گچ است. در حال حاضر انتهای پنجره به علت ریزش مسدود است .
به فاصله دو متر از این پنجره ، در قسمت پایین دیوار ارگ ، حفره ای تعبیه شده است که مقطع بیرونی آن ۲۵*۲۷ سانتی متر و امتداد آن دیوار ارگ به طرف شرق تا حدود ۳ متر مشخص است . این حفره در سنگ پای دیوار ارگ کنده شده و کاربرد آن به طور قطع معلوم نشد. احتمالا نوعی نور گیر یا هوا کش یا مسیر انتقال آب بوده است.
ارگ را به سمت شرق دور می زنیم. بنایی مشاهده می شود که در پلانی بیضی شکل قرار گرفته و از دید جنوب بخشی از بنای دو طبقه آن در حال حاضر بر جای مانده است . ابعاد این بنا از شمال به جنوب ۲۰/۱۱ متر  و از شرق به غرب ۱۰/۱۰ متر است . ضخامت دیوار جنوبی بازمانده ارگ از داخل بنا ۵۰/۳ متر و از بیرون ارگ ۵۰/۷ متر است .
دو دیوار شمالی – جنوبی به قطر یک متر اتاقی مستطیل شکل را در وسط ارگ و در فضای نیم دایره را در شرق و غرب به عرض ۷۰/۲ متر به صورت قرینه تشکیل می دهد . عرض اتاق وسط ۱۵/۴ متر است اما طول آن به علت تخریب دیوار جنوبی مشخص نیست  ولی تا دیوار ارگ در جنوب ۱۰/۱۱ متر فاصله دارد.در هر يك از دیواره های عمارت دو طبقه ارگ ، دو قوس چیله به شکل طاق نما از خانواده قوس های ساسانی که یاد آور بنای طاق بستان و طاق کسری است ، ساخته شده است . قوس طاق طبقه اول در حال حاضر به ارتفاع ۴۰/۲ متر و دهانه آن ۳ متر و عمق آن ۴۵/۱ متر است . این طاق نما به دیوار پشت خود متصل نیست و ۱۵ سانتی متر با آن فاصله دارد .آثار دود زدگی در این شکاف به چشم می خورد . در آن از کلاف چوبی استفاده شده بود که در اثر آتش سوزی از میان رفته است .
« زمر شیدی » در کتاب «طاق و قوس در معماری ایران » قوس های بیضوی ساسانی را چنین توصیف نموده است:«قوس های بیضوی ساسانی یا نظایر آن همچون قوس چیله،هلوچین و تخم مرغی،تحول یافته قوس های سهمی می باشند که قدمت طولانی دارند . در قوس سهمی ستونی وجود ندارد و پوشش قوس به حالت رج چینی از اولین رج هم سطح با زمین آغاز می شود و با پیش آمدگی هر رج طول دهنه کاهش می یابد . به علت فرم این قوس مقاومت آن بسیار زیاد است و به ندرت دچار شکستگی و ریزش می شود. قوس های سهمی را می توان قدیمی ترین قوس هایی دانست که در ایران عهد باستان ساخته شده است. در کاوش های «هفت تپه» خوزستان و ارامگاه های ایلامی چغازنبیل و بناهای عهد ساسانی قوس سهمی مشاهده شده است. در معماری شیوه پارتی قوس های سهمی به قوس های بضوی ساسانی تحول یافته است که دارای ستون می باشند ».
تنها قسمت هایی که از ارگ به شکل مسقف باقی مانده طاق های دیوار شمالی است که به شیوه قوس چیله بنا شده اند. ستون قوس قلعه در طبقه دوم در حال حاضر یک متر ارتفاع دارد و شیب قوس از بالای آن به تدریج شروع می شود . فاصله ستون ها با دیوار شمالی – جنوبی ۶۰ سانتی متر است . البته این ستون به پشت

دیوار شمالی – جنوبی و فضای نیم دایره ادامه می یابد و در نتیجه پایۀ بسیا محکمی را تشکیل می دهد .
آثار قالب بندی در زیر پوشش گچی قوس به خوبی مشاهده می شود . معمار با اندود گچ نا همواری سطح بيرونى را هموار كرده است . در نماو جلوی قوس يك نوار به پهناى  ۱۸ سانتیمتر و عمق ۵ سانتى متر به فرم مقعر لبه طاق نما را مزين كرده است .در وسط ديوار پشت طاق نما، پنجره اى تعبيه شده كه كف آن از كف فعلى اتاق يك متر فاصله دارد. عرض و ارتفاع پنجره به ترتيب ۵۵سانتى متر و ۲متر است .
اين پنجره نيز در بالا دارای قوس بيضوی است . سقف طاق طبقه اول كه كف اتاق طبقه دوم نيز هست ، حداقل يك متر ضخامت دارد و روى آن به عنوان كف طبقه دوم تسطيح شده بود. نظير همين قوس در طبقه دوم هم ديده مى شود.                 دهانه آن  ۲۹ا۳متر و ارتفاع أن ۳متر است . در دو طرف ستون هاى قوس قسمتى از دو كنده چوبى ابعاد يافته  در اندازه ۲*۲۰سانتى متر نمايان است . اين كنده هنوز در مقابل تفييرات جوى و حشرات سالم مانده  است . غلامحسين معماريان در مورد خواص چوب و كاربرد آن در معمارى و سازه هاى طاقى مى نويسد: «چوب به عنوان يک عنصر كمكى در مورد مسايل ايستاى كه احيانأ سازه های طاقى در پيش خواهند  داشت در معماری مورد استفاده قرار گرفته است . از مقاومت كششی چوب در سازه هاى طاقى مثل  قوس طاق و گنبد براى رفع مشكل رانش استفاده شده است و كاربرد آن از زمان ساسانيان معمول بوده است . در كاخ تيسفون اين راه حل به كار رفته و در معمارى اسلامی ايران نيز اين شيوه متداول بوده است . »*
لبه قوس طبقه فوقانی هم مانند طبقه پایین قالب بندی و تزیین شده است . با این تفاوت که امتداد قوس ها از دو طرف کاملا در  راستای دیوارهای پایه خود نیست و  سانتی متر پیش آمدگی دارد . دیوار مقابل بر عکس طبقه پایین به قوس متصل است و اثر قالب بندی برای اندود گچ در زیر قوس به خوبی دیده می شود .

در سمت راست پایه داخلی طاق ، طاقچه ای با قوس بیضی شکل به تقلید از قوس و طاق بزرگ طبقه دوم تعبیه شده است که سقف آن نسبت به ديواره های پایه خود از هر طرف ۵ سانتی متر پیش آمدگی دارد . این تقلید و تشابه برای رعایت هماهنگی اعمال سده است . ارتتفاع و عرض طاقچه ۵۰ سانتی متر و عمق آن ۶۰ سانتی متر است . در کف طاقچه به فاصله ۲۰ سانتیمتری از لبه آن کف چینی پله مانندی به ارتفاع ۲۰سانتی متر ساخته اند . که قسمتهایی از آن تخریب شده است . قرینه این طاقچه در داخل پایه دیگر قوس نیز ایجاد شده بود که متاسفانه از بین رفته ولی قسمتی از اثر و داغ آن بر پایه قابل رویت است .

دیوار مقابل قوس هم پنجره ای دارد که به تقلید از قوس های طبقه دوم نسبت به دیواره های طرفین خود ۳ سانتی متر پیش آمدگی دارد . ارتفاع و عمق پنجره هر کدام یک متر و عرض آن ۴۰ سانتی متر  است .این پنجره از کف اتاق ۶۰/۱ متر ارتفاع دارد .
و…
حجم عضیم لاشه سنگ هایی که در داخل اتاق ریخته و تقریبا اتاق های طبقه اول را پر کرده است ، و نیز پلان بیضی شکل بنا ، این احتمال را قوت می بخشد که سقف اصلی ارگ گنبدی شکل بوده باشد . نزدیک ترین پلانی که تا حدی قابل مقایسه با قلعه کنگلو است قسمتی از ارگ قلعه دختر فارس است که در زمان ساسانیان احداث شده است .
مطلب دیگر اینکه دیوار شرقی در قسمت اتصال به ارگ با گذشت زمان آسیب دیده و شکاف برداشته است و در این شکاف ها اندودنمای بیرون ارگ به خوبی دیده می شود که ارگ را دور می زند و این احتمال را پیش می آورد که این دیوار برای بار دوم ساخته شده باشد زیرا پفت و بستی با دیوار بنای ارگ ندارد. دیوار طبقه دوم ارگ نیز شکاف برداشته و به سمت بیرون قلعه متمایل شده است و امکان سقوط آن می رود.

سیستم آب رسانی
در سطح قلعه هیچ اثری از احداث حوض یا آب انبار و نیز بازمانده ای از تنبوشه گذاری دیده نمی شود . فقط قسمتی از بدنه ای از ظرف خمره ای در این منکان یافته شد که احیانا نمونه ای از ظروف نگهداری آب می باشد.

سفال های قلعه
به علت شیب محوطه قلعه و تخریب سطح سخره ای آن به مرور زمان ، در سطح قلعه سفال زیادی باقی نمانده است و شاید بتوان گفت که از شیب تند به عمق دره ریخته شده باشد.
تنها تعدادی از سفال قرمز رنگ مربوط به بدنه ظرف با تزیینات شانه ای و موجی بدست آمد . روی بدنه این سفال ها نوار های پهنی دیده می شود که با ابزار صیقل و داغ دار و نوعی تزیین نواری قرمز رنگ به وجود آمده است .
دو لبه ظرف سفالين نيز به دست آمد كه يكى از آنها لبه ای ساده و متمایل به داخل دارد و ضخامت لبه پشت ماهى شده ظرف بيشتر از بدنه است . همچنين لبه او از ظرفى ديگر پیدا پیداشد که زاویه ۹۰ درجه به بيرون دارد و انتهاى آن كمى به طرف بالا متمايل است . قدمت تمام پاره سفال ها به دوره اسلامی باز می گردد و ضخامت بيشتر آن ها تا یک سانتیمتر می رسد. ظروف بزرگ تروضخیم تر احتمالا  جهت نگه دارى آذوقه و آب مورد استفاده قرار مى گرفت . بدنه يک خمره نيز به دست آمد که از بيرون تزیینات نامنظم شانه ای دارد و سطح داخلى آن با رسوبات و جرم ناشی از نگه دارى مایعات به رنگ سفيد درآمده است .
در مسير شمالى ورود به قلعه و به فاصله ۳۰۰متری آن ، تعداد فراوانى تكه هاى سفال ديده مى شود. تعداد زياد پاره سفال های اين محل گواه و نشان از مردمانى است كه زمانى در جوار قلعه ساكن بودند و در مواقع خطر به داخل آن پناه مى بردند.
در ميان پاره سفال هاى قرمز، تكه هاى ظروف لعاب دار نيز به حشم مى خورد. یک تكه لبه متصل به دسته يافت شد كه به رنگ قرمز و فاقد لعاب است و دسته آن به شكل عمودی به ابتدای لبه متصل و لبه ظرف به شكل افقى به بيرون متمايل است .
لبه اى به شكل لبۀ ظروف اشكانى _ ساسانى به رنگ قهوه ای قرمز نيز يافت شد،كه شيارهايى در بالاى لبۀ پهن آن ايجاد شده است . داخل لبه و بيرون ظروف صيقلی شده است .
سفال های لعاب دار با رمينه سفيد و نقوش قهوه ای و سبز به شكل زنجيرى و گياهى نيز به دست آمد. اين ظروف فقط از داخل لعاب داده شده اند. مى توان گفت به اقتضاى كاربرد آن ، هنرمند سفال گر فقط داخل ظروف را لعاب داده است .
پاره سفالى مربوط به پايه ظرف نيز ديده شد كه هم از داخل و هم ار بيرون لعاب سبز رنگ دارد.
قدمت اين پاره سفال ها به قرون دوم تا هفتم هـ ق بر مى گردد. در ميان پاره سفال هاى پراكنده  قطعه اى از لبه ظرفى بسيار اررشمند يافت شد كه ار داخل لعاب كرم رنگ دارد و بر روى آن با خط كوفى كلمه الله  نگاشته شده است . خط بين چهار نوار شيارى باريک محصور و خط و نوارها به رنگ قهوه اى سوخته است. پشت و لبه سفال به پهناى سه سانتىمتر لعاب دارد. لعاب قهوه ای سوخته آن به شكل دايره اى در سر يک خط پهن ترسيم شده است . زير اين نقوش ، نوارى به بهنای يک سانتى متر به رنگ سفيد ديده مى شود. قدمت اين پاره سفال به قرن دوم ( هـ . ق ) باز مى گردد.

قدمت قلعه
با توجه به وضعيت معمارى و شناسایی سفال ها، مى شود احتمال دادكه اين قلعه در دوره ساسانى يا اوايل عهد اسلامى، به تقليد از شيوه معماری دوره ساسانى بنا شده است . هرچند اثبات اين مطلب نيار به بررسى وكاوش بيشتر دارد.
نسخه ها
گنج نامه ها اکثرا روی سنگ است و بعد از آن به ترتیب روی پوست آهو و پوست گاو و گنج نامه های مهم که درباری بوده است بعد از سنگ بیشتر روی پوست کرگدن میباشد. ولی اکثر گنج نامه ها روی سنگ یشم حکاکی میشده است. بیشتر نوشته های روی پوست را داغ میکردند و جوهر های مخصوصی بود که قابل شستشو بود و آب آنها را از بین نمیبرد که اکثر نوشته های روی پوست با این جوهر نوشته میشده است. بعضی اوقات نوشته هائی رو میبینم روی پوست که با خون نوشته شده است.
اکثر نوشته های روی پوست با خون گنج نامه یا نسخه نیست و بیشتر آنها دعا هست و جزو طلسمات محسوب میشود و اکثرا با خون کفتر نوشته میشده است. پس این مورد رو اشتباه نکنیم.
پوستها در زمان خود دباغی میشدند و مواد مخصوصی مانند رزین و روعن به آنها میخورده است که عمر پوست رو بالا میبرده و مقاومت آن را بسیار زیاد میکرده. این پوستها اگر در جای مناسب نگهداری شوند تا پنج هزار سال عمر میکنند.
پوستها را اکثرا در جای خشک یا داخل نی نگهداری میکردند و دو سر آن را می بستند و هر چه به پوست هوای کمتری برخور کند سالم تر میماند و عمر آن طولانی تر میشود. ولی باز هم مگویم که هشتاد درصد گنج نامه ها روی سنگ نوشته میشده است.
کتیبه میخی

کتیبه اشکال

کتیبه سنگی

کوزه و پوست شجر ایستاده

شجر خوابیده  : که اکثر دفینه های شجر خوابیده از قبل تخلیه شده و ۸۰ % این سند ها فاقد اعتبارند

تلسمات
اگر بر روی دفینه طلسم مار موكل باشد هنگام كاویدن در محل ۶۰ قاف را ۲۴۰ مرتبه بخوانند آن طلسم ظاهر نگردد و اگر هم ظهور نماید هیچ آسیبی نتواند برساند
اگر بر روی دفینه طلسم رعد باشد هنگام كار ۶۰ قاف را ۲۷۰ الی۳۰۰ مرتبه بخوان باطل شود.
اگر بر روی دفینه طلسم ماهی باشد هنگام كار دفین ۶۰ قاف را ۱۸۰ مرتبه بخوان باطل شود.
اگر بر روی دفینه طلسم آب باشد هنگام كاویدن آن ۶۰ قاف را ۷۰ مرتبه بخوانند باطل شود.
اگر بر روی دفینه طلسم افعی باشد هنگام عمل ۶۰ قاف را ۳۴۱ مرتبه بخوانند باطل شود.
اگر بر روی دفینه طلسم پرندگان باشد هنگام كار ۶۰ قاف را ۲۰۰ مرتبه خوانده باطل شود.
اگر بر روی دفینه طلسم آتش باشد هنگام كاویدن ۶۰ قاف را ۷۰ مرتبه بخوانند باطل شود.
اگر بر روی دفینه طلسم گاو باشد هنگام كاویدن ۶۰ قاف را ۳۱۰ مرتبه بخوانند باطل شود.
اگر بر روی دفینه طلسم سگ باشد هنگام كاویدن ۶۰ قاف را ۵۲ مرتبه بخوانند باطل شود.
اگر بر روی دفینه طلسم شیر باشد هنگام كاویدن ۶۰ قاف را ۲۴۰ مرتبه بخوانند باطل شود.
اگر بر روی دفینه طلسم اسب باشد هنگام كاویدن ۶۰ قاف را ۸۳ مرتبه بخوانند باطل شود.
اگر بر روی دفینه طلسم گاو باشد هنگام كاویدن ۶۰ قاف را ۳۱۰ مرتبه بخوانند باطل شود.
اگر بر روی دفینه طلسم اژدها باشد هنگام كاویدن ۶۰ قاف را ۸ مرتبه بخوانند باطل شود.
اگر بر روی دفینه طلسم جن و پری و شیاطین موكل باشند هنگام كاویدن ۶۰ قاف را ۱۰۰ مرتبه بخوانند محل را ترك كرده و خواهند رفت.
خواندن و داشتن و بیان كردن خواص آیات شصت قاف برای مومنین موجب بركت و ثبت ثواب بسیار در اعمال او خواهد بود و جهت رفع تمام بستگیها و دفع جمله دشمنان و بدیها بسیار بسیار موثر و مجرب است و آیات كریمه این است.
سورة مباركة بقره آیة شریفة ۲۴۶        بِسمِ اللهُِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ اَلَمْ تَرَ اِلیَ الْمَلَاءِ مِنْ بَنیَ اِسْرآئیلَ مِنْ بَعْدِ مُوسی اِذْ قالوُا لِنَبِیٍّ لَّهُمُ ابْعْثُ لَنا مَلِكاً نّقُاتِلْ فی سَبیلِ اللهِ قالَ هَلْ عَسَیْتُمْ اِنْ كُتِبَ عَلَیْكُمُ الْقِتالُ اَلَّا تُقاتِلوُا قالوُا وَ ما لَنا اَلَّا نُقاتِلَ فی سَبیلِ اِللهِ وَ قَدْ اُخْرِجْنا مِنْ دِیارِنا وَ اَبْنآئنا فَلَمّا كُتِبَ عَلَیْهِمُ الْقِتالُ تَوَلّوَْا الَّا قَلیلاً مِنْهُمْ وَاللهُ عَلیمُ بِالظّالمِینَ.
سورة مباركة آل عمران آیة شریفة ۱۸۱        بِسمِ اللهُِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ لَقَدْ سَمِعَ الله‏‏ُ قَوْلَ الّذَینَ قالوُآ اِنَّ اللهَ فَقیرَُ وَ نَحْنُ اَغْنِیآءُ سَنَكْتُبُ ما قالوُا وَ قَتْلَهُمُ الاَنبِیآءَ بِغَیْرِ حَقِّ وَ نَقُولُ ذُوقُوا عَذابَ الَحریقِ
سورة مباركة نسآء آیة شریفة ۷۷        بِسمِ اللهُِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ اَلَمْ تَرَ اِلیَ الّذَینَ قیلَ لَهُمْ كُفّوُآ اَیْدِیَكُمْ وَ اَقیمُوا الصَّلواهَ وَ آتُوا الزَّكواهَ فَلَمّا كُتِبَ عَلَیْهِمُ الْقِتالُ اِذا فَریقُ مِنْهُمْ یَخْشَوْنَ النّاسَ كَخَشْیَهِ اللهِ اَوْ اَشَدَّ خَشْیَهً وَ قالوُا رَبَّنا لِمَ كَتَبْتَ عَلَیْنا الْقِتالَ لَوْ لآ اَخّرَْتَنآ اِلی اجَلٍَ قَریبٍ قُلْ مَتاعُ الدُّنیا قَلیلُ وَاْلآخِرَهُ خَیْرُ لِمَنِ‎اتّقَی وَ لا تُظلَمُونَ فَتیلاً
سورة مباركة المآئده آیة شریفة ۲۷        بِسمِ اللهُِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ وَ اتْلُ عَلَیْهمْ نَبَاَابْنَیْ آدَمَ بِالْحَقّ اِذْ قَرَّبا قُرْباناً فَتَقَبَّلُ مِنْ اَحَدِهِما وَ لَمْ یَتَقَبَّلَ مَنَ الْآخَرِ قالَ لَاَقْتُلَنَّكَ قالَ اِنَّما یَتَقَبَّلُ اللهُ مِنَ الْمُتَّقینَ
سورة مباركة الرّعد آیة شریفة ۱۶        بِسمِ اللهُِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ قُلْ مَنْ رَّبُّ السَّماواتِ وَاْلَارْضِ قُلِ اللهُ قُلْ اَفَاَتَّخَذْتُمْ مِّن دوُنِهِ اَوُلِیآءَ لا یَمْلِكوُنَ لِاَنْفُسِهِمْ نَفْعاً وَ لا ضَرّاً قُلْ هَلْ یَسْتَوِی اْلَاعْمی وَالْبَصیرُ اَمْ هَلْ تَسْتَوِی الضُّلُماتُ وَالنّوُرُ اَمْ جَعَلوُا للهِ شُرَكآءَ خَلَقوُا كَخَلْقِهِ فَتَشابَهَ الْخَلْقُ عَلَیْهِمْ قُلِ اللهُ خالِقُ كُلِّ شَیَُ وَ هُوَ الْواحِدُ الْقَهَّارُ
سورة مباركة المزمّل آیة شریفة ۲۰        بِسمِ اللهُِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ اِنَّ رَبَّكَ یَعْلَمُ اَنَّكَ تَقُومْ اَدْنی مِنْ ثُلُثَیِ اللَّیْلِ وَ نِصْفَهُ وَ ثُلُثَهُ وَ طآئفَه مِّنَ الّذَینَ مَعَكَ وَاللهُ یُقَدِّرُ اللَّیْلَ وَالنَّهارَ عَلِمَ اَنْ لَنْ تُحْصُوهُ فَتابَ عَلَیْكُمْ فَاقْرَؤُا ما تَیَسَّرَ مِنَ الْقُرْآنِ عَلِمَ اَنْ سَیَكُونُ مِنْكُمْ مَّرْضی وَ آخَروُنَ یَضْرِبُونَ فیِا الاَرْضِ یَبْتَغوُنَ مِنْ فَضْلِ اللهِ وَ آخَروُنَ یُقاتِلوُنَ فی سَبیلِ اللهِ فَاقْرَؤا ما تَیَسَّرَ مِنْهُ وَ اَقیموُا الصَّلواهَ وَ آتوُا الزَّكوهَ وَ اَقْرِضوُا اللهَ قَرْضاً حَسَناً وَ ما تُقَدِّمُوا لاَنْفُسِكُمْ مِّنْ خَیْرٍ تَجِدُوُه عِنْدَاللهِ هُوَ خَیْراً وَ اَعْظَمَ اَجْراً وَ اسْتَغْفِروُا اللهَ اِنَّ اللهَ غَفُورَُرَحیمُ

تله ها
با توجه به اینکه بسیاری از دوستان کار جستجو و تجسس را در دل صخره ها وبیابان ها انجام می دهند بر خود لازم دیدیم برای حفظ جان و سلامتی دوستان و یا افرادی که در این مناطق زندگی می کنند در اینجا این مبحث را بیان کنم از آنجا که به احتمال زیاد خیلی از این تله به مرور زمان از کار افتاده باشد ولی خیلی از آن ها به قوت خود پایدار است و هر سال در گوشه و کنار جهان خبر کسانی که در این تله ها گرفتار می شوند به گوش می رسد . چیزی که در اینجا باید به آن تاکید کنم این است که این تله ها مختص کشور ما نیست و نمونه های آن در کشور ها ی مختلف دیده شده است.
در ابتدا یکی از سمبل های خطر که از گذشتگان به ما ارث مانده و در آن پدران ما خطر ها را به ما گوش زد کرده اند در اینجا می آورم.
قلب یا دل  سمبل دل در بعضی ار تعابیر به معنای طلا آمده قلب به صورت کامل و یا به صورت مختلف شکسته آمده است که در زیرانواع شکل و تعابیر آن آمده است.
دلی که کوشه ای از آن ترک برداشته می تواند برای ما پیغام های مختلفی داشته باشد یکی از آن ها به معنی مرگ آمده که اگر به آن توجه نشود می تواند برای ما مخاطره انگیز باشد.
قلبی که شکل رعد بر روی آن باشد در سمتی که رعد اشاره می کند برای ما خطر وجود دارد و در هنگام کار در آن نقطه باید مواظب باشیم.
قلبی که قسمت پایین آن جدا شده . مفهوم آن این است که سمتی که نوک قلب برای ما نشان می دهد خطری وجود دارد که این خطربرای ما به شکل محسوس و قابل دیدن است.
قلبی که از وسط نصف شده . وجود خطر در فاصله ی نزدیک را برای ما نشان می دهد فقط مسیر آن را مشخص نمی کند.

در مجموع این خطرات می تواند افتادن از جای بلند – افتادن سنگ و صخره بر روی شما – سمی بودن هوا و آب – مار و عقرب سمی – و پاشیدن زهر بر روی زیر خاکی می تواند باشد.
تصویر اول(درپایین) که در ورودی تونل ها زده می شود ومعمولا در ورودی این مدل تونل ها سمبل های خطر نیز دیده می شود این مدل تله ها به در ورودی بسته شده و در هنگام ورود به آن سنگ هایی که در بالای قرار داردکار کلید را انجام می دهند ازجای خود تکان می خورند وپشت سر آن سنگ بالایی و شنی که در بالای آن قرار دارد بر ورودی تونل می ریزد و راه را سد می کند.
تله ی که با کمک شن و ماسه کار می کند: این تله با فشرده شدن شن و ماسه در زیر صخره ی ایستاده ی بلند صورت می گیرد.این مدل تله ها در صورت ظاهر به تله شباهت ندارد و در دید نخست صخره ای ایستاده است که در جلو آن یک در و یا صندقی گذاشته شده است هر موقع دسته ی این صندوق برگردانده شود شن و ماسه ی که در پشت صندوق فشرده شده شروع به ریزش به داخل ویا فضای خالی ایجاد شده در پشت صندوق می کند و زیر صخره بزرگ خالی می شود و می ریزد. حال این سوال پیش می آید اگر شما به این مدل صندوق در موقع جستجو کردن برخورد کردید آن را جستجو می کنید و یا بی خیال می شوید و از کنار ان می گذرید . در اکثر مواقع در اثر هیجان مستقیما به طرف صندوق رفته و شروع به جستجوی آن می کنند . و به تله بودن آن بی تفاوت می شوند .
باید اولین کاری که کنید از خود بپرسید که؟
آیا برای جستجوی داخل صندوق باید در آن را باز کرد ؟
آن کسانی که این دفینه را می خواستند مخفی کنند آیا آن را در زیر این صخره در یک صندوق به راحتی ول می کردند؟
آیا تله ی که پیدا کرده ایم به صورت دست نخورده رها کنیم ؟تا یکی که فرد دیگری که به این تله ها وارد نیست در آن گرفتار شود ؟
تله های زمینی
چگونگی کار کردن این تله بسیار ساده است و با فشار بر یک طرف تله ی زمینی تعادل آن به هم می خورد و می ریزد معمولا این تله با وزن بالای ۴۵ کیلویی به کار می افتد.معمولا سمبل های که دلیل بر وجود این تله است در روی دیوار می توان پیدا کرد و این سمبل ها در نزدیکی تله دیده می شود .تله های زمینی جوری مستور می شوند که قابل دیدن نباشند و شیارهای بینابینی فقط در صورتی آشکار می شود که با دقت به آن نگاه شود.این مدل تله ها در تمام دنیا دیده شده است.
 

 

درختان
در ایران انواع مختلف درخت وجود دارد در گذشته درختانی كه عمر طولانی داشتند برای نشانه استفاده میشدند و در بیشتر جاهایی كه اموال گذاشته می شد درختی هم كاشته می شد كه بعدها پیدا كردن جا راحت باشد. درختانی كه بیشتر برای اینكار استفاده می شد به ترتیب زیر میباشد:
بوته گز كه در حدود شش هزار سال عمر میكند و دفینه را معمولا ۱۵ قدم از درخت  به سمت طلوع خورشید و در متراژ تقریبی ۵ الی ۷ متری مدفون میکردند

درخت سرو كه در حال حاضر چهار هزار ساله آن وجود دارد و معمولا کنار این درخت چشمه ای وجود دارد که دفینه در زیر یک قسمت از چشمه به صورت مهرو موم پنهان است

درخت داغداغان كه در حال حاضر چهار هزار و پانصد ساله آن هست همانطور که تو عکس مشاهده میکنید در قسمت جلوی درخت رو به طلوع خورشید تل کوچکی وجود دارد که دفینه در زیر تل وجود دارد البته متراژ این نوع تل ها متاوت است و نمیشه متراژ دقیق و یا تقریبی برای آن معلوم کرد همه چیز به نوع آثار بستگی دارد

درخت آزاد كه دو هزار سال عمر میكند و در جنگلهای شمالی ایران به وفور یافت می شود .این درخت بیشتر در زمان اسلامی مورد کاربرد قرار گرفت و معمولا در کنار شمع سوز ها و قبرستان های اسلامی فراوان است اگر در کنار شمع سوز قرار داشته باشد  شما باید یک قدمو نیم از شمع سوز به سمت  قبله قدم بردارید و متراژ دفینه در این مورد ها معمولا از ۲٫۵ بیشتر تجاوز نمیکنه ولی اگر در قبرستان ها مشاهده کردید معمولا به صورت سه تایی یافت می شود که هر ۳ تا دور یک تل خاکی متوسط را احاطه کرده اند و متراژ کار در این نوع تل ها بالاست و در حدود ۸ الی ۱۰ متراز وسط تل به پایین می شود

درخت چنار كه حدود ۴۰۰۰ سال عمر میكند و پس از آن هر سال یك بار خود كشی میكند و خود را میسوزاند تا از بین برود كه این خود سوزی هم چندین سال طول میكشد. مانند درخت چنار امامزاده صالح كه حدود نهصد سال قدمت دارد.و معمولا قبری در کنار این درخت دفن میکردند که داخل قبر اموال شخص همراش دفن میشد

درخت نارون حدود پانصد سال عمر میكند معمولا برای علامت گذاری دفینه های کوچک و شخصی از این درخت به عنوان نماد استفاده می شد و ۱ متر جلوی درخت به سمت قبله یا بیت المقدس ولی خیلی کم از این درخت به عنوان نماد بکار میرفت و درخت سنجد هم همینطور
درخت سنجد نیز حدود پانصد سال عمر میكند
درخت موزی
این درخت یکی از درختانی است که خیلی در دفن اموال از آن استفاده میشده و دفینه های نفیسی در نزدیکی و زیر خود درخت دفن میشد .مخصوصا برای سفید خانه ها از این درخت به عنوان علامت گذاری و گاهی اوقات هم برای قبرهای های مهم و خمره ها که در زیر خود درخت دفن میشد در مواقعی که نشان قبر است در کنار خود درخت  یا ۱۰ متر اون طرف تر نماد سنگ کاسه گذاشته میشد . که در جلوی درخت به سمت طلوع خورشید  ۷ الی ۸ متر جلوتر قبر به صورتی که قابل تشخیص نباشه گذاشته میشد

درختهایی با عمر طولانی اكثرا نشانه بار است و بار هر كدام از آنها با دیگری متفاوت است به فرض اموالی كه در نزدكی بوته گز یافت میشود با اموالی كه در كنار سرو یافت میشود همیشه متفاوت بوده است.
لایه شناسی خاک
ترتیب چیدمان خاک جهت مخفی سازی دفینه
لایه اول کوزه شکسته : در اکثر مکانها از اولین آثاری که برای شروع کار از آن استفاده می شد کوزه شکسته بود این لایه نشان دهنده درست بودن راه و شروع کار ماست از کوزه هم به عنوان علامت هم به عنوان استحکام خاک استفاده میشد و باعث میشد که خاک را به هم گره بزند و کار کردن و حفاری در آن قسمت سخت بشود این لایه تا ۲ متر اول خودش را نشان میدهد البته در ۵۰ سانت دوم مخلوط سنگ هم با آن است که کاملا استحکام را بالا میبرد

خاک رس
این لایه معمولا مکانهای رطوبتی استفاده میشود که معمولا بعد از این لایه ماسه بادی هم با آن مخلوط است
خاک پخته
این لایه همان خاک رس است که برای اینکه در بعد ها از رطوبت زمین جلوگیری شود خاک رس را در آن محل پخش میکردند و روی آن چوب میریختند و چوبها را آتش میزدند و خاک رس که زیر این چوبها میسوخت تبدیل به خاک پخته میشد و از رطوبت خاک جلوگیری میکرد که در عکس بالا مشاهده می کنید
سنگ چین
این لایه برای استحکام و جلوگیری از ریزش خاک سطح بالایی به زیر کار بود که اصل بنا روی آن سوار بود و اگر متراژ بار زیاد باشد به صورت هر ۳ متر یک یا دو ردیف سنگ چین وجود دارد

آجر
معمولا بعد از سنگ چین آجر چین شروع می شود البته در بعضی مکانها بعد از سنگ چین آثار خود را به شکل کوزه خالی یا آهک مشخص میکنه

زغال :
این لایه بعد از آجر یا زیر کوزه ها قرار میگرفت تا رطوبت را به صورت کامل به خود جذب کند و معمولا کلفتی این لایه از ۷ تا ۱۰ سانت است ولی این نکته نباید فراموش بشود اگر این لایه به صورت پخشی وعمودی باشد نشان دفینه نیست و احتمال داره کوره زغال پزی و …. باشد ولی اگر به صورت افقی و به کلفتی اندازه مورد نظر باشد میشه روی آن حساب کرد . خیلی از دوستان این لایه را با لایه ریشه درختان اشتباه میگیرند دوستان ریشه درختان هم بعد از مدتی به شکل سیاه و شبیه به زغال میشود ولی با این تفاوت که زغال درشت و لایه ای کلفت را تشکیل میدهد و خشک است ولی ریشه به صورت پراکنده و نم دار است پس خیلی دقت کنید دوستان زیادی به این مشکل خوردن و به اشتباه زمین را به مقدار زیادی حفر کردن به این امید که زغال دیدن ولی به هیچ چیز دست نیافتند و دست از پا دراز تر راهی خانه شدن
آهک :
این لایه از رسوب تشکیل شده و معمولا آهک به صورت سفیده سفید نیست و مایل به رنگ نخودی است که در زیر زغال استفاده می شد و از نشست بنا تا حدی جلوگیری میکرد و هم کاربرد این را داشت که تا حدی مثل ساروج از لایه زیری محافظت کنه و درسته که شکوندنش مثل ساروج سخت نبود ولی به هر حال یک مانع به حساب می آمد
ساروج : این لایه یکی از مهم ترین لایه ها به شمار میامد و معمولا در پایان کار از آن استفاده میشد و برای مهروموم کردن در دالان یا ساخت اتاقک های ساروجی در ابعاد های مختلف بکار میرفت و یا دفینه را دردرون اتاقک میگذاشتند و با ساروج پلمپ میکردند یا جلوی در ورودی را با آن پلمپ میکردند البته در بعضی مکانها بعد از آهک باز یک لایه کلفت که شاید به کلفتی ۴۰ سانت هم میرسید از خاک استفاده میکردند و بعد ساروج میکردند که این روش در ایران زیاد یافت میشه

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر

 

Translate this page

بهمن ۹, ۱۳۹۴ رمزیابی و رمزگشایی علامت و نشانه ها, فروش مجموعه کتابهای باستان …. کارشناسی جوغن ها,معنی و مفهوم علائم و آثار و نوشته های حکاکی شده در باستان …

You’ve visited this page many times. Last visit: 3/25/16

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی …

treasure-book.ir › تله های مکانیکی در گنج یابی و دفینه یابی
Translate this page

Jan 24, 2016 – کارشناسی جوغن ها,معنی و مفهوم علائم و آثار و نوشته های حکاکی شده در … باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر رو برای شما …

You’ve visited this page 4 times. Last visit: 4/2/16

رمزیابی علائم و نمادها و نشانه ها | گنج یابی و دفینه یابی,دانلود کتاب …

treasure-book.ir/tag/رمزیابیعلائم-و-نمادها-و-نشانهها/
Translate this page

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر. بهمن ۴, ۱۳۹۴ تله های مکانیکی در گنج یابی و …

تصاویر جوغنها | گنج یابی و دفینه یابی,دانلود کتاب باستان شناسی …

treasure-book.ir/tag/تصاویرجوغنها/
Translate this page

در این پست از سایت treasure-book.ir معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر رو برای …

کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر …

treasure-book.ir/tag/کارشناسیباستانشناسیرمزگشایی-و-رمزی/
Translate this page

در این پست از سایت treasure-book.ir معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و نمادها + تصاویر رو برای …

معنی و مفهوم نشانه و علامت لاک پشت در گنج یابی و دفینه یابی | گنج …

treasure-book.ir › جوغن شناسی (کارشناسی جوغان)
Translate this page

Jan 6, 2016 – کارشناسی جوغن ها,معنی و مفهوم علائم و آثار و نوشته های حکاکی شده در باستانکارشناس گنج یابی و دفینه یابی,کارشناسی باستان شناسی در ایران,علامت ها و … و نماد سنگ لاک پشت,آموزش کامل روشهای رمزیابی و رمزگشایی نشانه لاک …

You’ve visited this page 2 times. Last visit: 3/25/16

باستان شناسی گنج یابی و دفینه یابی جوغن آثار علائم نشانه ها …

treasure-book.ir/tag/باستانشناسیگنج-یابی-و-دفینه-یابی-جوغن/
Translate this page

جوغن آثار علائم نشانه ها کارشناسی دانلود کتاب تصاویر و عکسهای رمزیابی نمادهایرمزگشایی و رمزیابی جوغان (جوغن) کاسه هایی رو سنگ جوغان ها در گنج یابی و … معنی و مفهوم انواع علامت آثار و نشانه های در گنج یابی و دفینه یابی + کارشناسی جوغن.

دانلود کتاب باستان شناسی جوغن ها رمزگشایی و رمزیابی آثار علائم و …

fileee.ir/دانلود-کتاب-باستانشناسیجوغنها-رمزگش/
Translate this page

Oct 11, 2015 – توجه : این کتاب مخصوص دانشجویان و کارشناسان رشته باستان شناسی میباشد … دانلود کتاب PDF نمادها نشانه ها و علامت های گنج و دفینه برای باستان شناسان, … با نام کتاب جوغن ها معنی مفهوم و تفسیر علائم آثار و نشانه های دفینه گنج باستانی . …. کتاب جوغن ها شامل ۱۲۴ صفحه رنگی میباشد و به کارشناسی و تفسیر و …

You’ve visited this page 2 times. Last visit: 3/22/16

دانلود کتاب جوغن ها رمز یابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه ها همراه عکس و …

ganj.filekar.ir/دانلود%۲۰کتاب%۲۰جوغن%۲۰نامه%۲۰رمز%۲۰یابی%…
Translate this page

دانلود کتاب جوغن ها رمزگشایی کامل و جامع جوغن سنگ نوشته اسرار دفینه گنج,دانلود … مفهوم تفسیر نشانه و نمادهای دفینه گنج سکه قدیمی,دانلود کتاب فارسی رمزیابی … در حین حفاری,تکنیک های خواندن و اصالت نسخه های گنج,آموزش کامل کارشناسی اشیا و … نام کتاب جوغن ها معنی مفهوم و تفسیر علائم آثار و نشانه های دفینه گنج باستانی .

You’ve visited this page 3 times. Last visit: 3/26/16

کارشناسی باستان شناسی (معنی و مفهوم علائم نشانه و جوغن عقاب و …

ganj.filekar.ir/…/کارشناسیباستانشناسی-(معنی-و-مفهومعلائمن
Translate this page

در این پست تفسیر مفهوم معنی و کارشناسی و رمزیابی و رمزگشایی علامت و نشانه عقاب بال دار در گنج یابی و دفینه یابی – سمبل و نماد پرنده شکاری عقاب بال دار تصاویر … در طول تاریخ و در بسیاری از تمدن ها این حیوان به عنوان سمبل قدرت،آزادی و اقتدار شناخته شده است. … تصویر عقاب باید در محل های مرتفع و صخره ای قرار گرفته باشد.

باستان شناسی، گنج یابی و دفینه – دانلود کتاب نمادها نشانه ها

ghalibafjan.blogfa.com/tag/دانلود-کتاب-نمادهانشانهها
Translate this page

دانلود نمادها و نشانه ها و علامت های گنج و دفینه (کارشناسی باستان شناسی) گنج یابی و … درباره مرجع کامل رمزیابی رمزگشایی اسرار علائم آثار و نشانه های گنج و دفینه . … انواع نشانه ها و نمادهای حیوانات همراه با عکس و تصویر + معنی و مفهوم جوغن شناسی .

دانلود کتاب دفینه یابی و گنج یابی و علوم – دانلود کتاب نمادها و نشانه ها و …

king-dafine.blogfa.com/post/16
Translate this page

دانلود کتاب نمادها و نشانه ها و علامت های گنج و دفینه (کارشناسی باستان شناسی) گنج … درباره مرجع کامل رمزیابی رمزگشایی اسرار علائم آثار و نشانه های گنج و دفینه . … انواع نشانه ها و نمادهای حیوانات همراه با عکس و تصویر + معنی و مفهوم جوغن شناسی .

دانلود پکیج کامل کتابهای باستان شناسی چشم طلایی,گنج باستان …

downloadproje.melatblog.ir/post8.php
Translate this page

Dec 28, 2015 – مجموعه کامل و جامع کتابهای الکترونیکی کمیاب باستان شناسی شامل کتاب … مقبره و گوردخمه ها های پادشاهی – کتاب اسرار و علائم و نشانه های کهن – کتابهای … کتاب جوغن ها رمزیابی و رمزگشایی نشانه های گنج و دفینه – کتاب سکه های … ۷-کتاب جوغن ها (کارشناسی و معنی و مفهوم آثار و نشانه ها ) … تصویر کامل تل و تپه ها

دانلود اندروید رایگان کتاب علائم نشانه های گنج دفینه – متن آهنگ

www.mod.text-ahang.ir/…/دانلود-اندروید-رایگان-کتاب-علائمنشان
Translate this page

دانلود کتاب رمزیاب رمزگشايي کلیه آثار علائم نشانه هاي گنج دفینه زیرخاکی,دانلود کتاب . … کتاب PDF نمادها نشانه ها و علامت های گنج و دفينه براي باستان شناسان,تفسیر معنی . … علائم اسرار و نشانه های گنج و دفینه حیوانات انسان جوغن شناسی,دانلود رایگان . … با نام کتاب جوغن ها معنی مفهوم و تفسیر علائم آثار و نشانه های دفینه گنج .

خرید و دانلود مجموعه کتابهای گنج یابی و دفینه یابی جوغن – آپارات

www.aparat.com/…/خرید_و_دانلود_مجموعه_کتابهای_گنج_یابی_و_…
Translate this page

Mar 2, 2016 – برخی از نوشته های داخل کتاب : علائم شناسی چیست نشانه های دفینه ها را … ایران باستان و سکه شناسی ۷-کتاب جوغن ها (کارشناسی و معنی و مفهوم آثار و …

کتاب گنج یابی | سایت اموزشی و مشاوره باستان شناسی

bastanshenas.com/کتاب-گنج-یابی.html
Translate this page

راه های کشف ، تشخیص اصالت اشیاء و کارشناسی اجناس باستان بصورت کامل و جامع: … دانلود کتاب جوغن ها رمزگشایی کامل و جامع جوغن سنگ نوشته اسرار دفینه گنج,دانلود … خفته زیر زمین,دانلود کتاب جوغن ها معنی مفهوم تفسیر نشانه و نمادهای دفینه گنجها قبرها تومولوس ها اثار باستانی,شناخت و رمزیابی کامل علائم نماد و نشانه های اسرار …

علامت شیر در گنج یابی و کاوش دفینه

moshkabadi.loxblog.com/…/%20تصاویر%۲۰و%۲۰عکس%۲۰جوغن
Translate this page

علامت شیر در گنج یابی و کاوش دفینه – آموزش گنج یابی، باستان شناسی، دفینهمعنی و مفهوم نشانه و علامت شیر در گنج یابی و دفینه یابی + تصاویر و … + تصاویر و عکس جوغن و کارشناسی نماد شیر,نشانه شیر در گنج یابی,مفهوم علامت شیر در … دانلود کتاب اسرار نشانه ها، کامل ترین مرجع رمز گشایی علائم و نشانه های دفینه و گنج …

دانلود کتاب باستان شناسی آثار علائم و نشانه ها (کارشناسی جوغن ها همراه …

iranwiki.net/detail/1962588/article/4
Translate this page

دانلود کتاب گنج باستان (تصایر معنی مفهوم جوغن ها آثار علائم و نشانه ها). … ۱۰ مهر ۱۳۹۴; تفسیر و رمز گشایی نماد اسب در دفینه یابی …. عقاب حک … همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، این جوغن نشانه قبرنیست بلکه نشانه چاه پلمپ . … دانلود کتاب باستان شناسی جوغن ها رمزگشایی و رمزیابی آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه .

علامت و نشانه ها (کلمات کلیدی) | فروش کتراک , راکتن و اسید پانچر

cutrock.ir/?p=151
Translate this page

Jul 14, 2015 – علائم شناسی چیست … رمز گشایی کامل انواع سنگ های کاسه و جوغن ها … کتاب های کمیاب گنج یابی دفینه یابی گنج باستان اسرار نشانه ها عتیقه … تصویر کامل تل و تپه ها … زمین,دانلود کتاب جوغن ها معنی مفهوم تفسیر نشانه و نمادهای دفینه گنجرمزگشایی کامل تپه ها قبرها تومولوس ها اثار باستانی,شناخت و رمزیابی …

دانلود کتاب باستان شناسی جوغن ها رمزگشایی و رمزیابی آثار علائم و …

iranimag.ir/detail/2232736/article/8
Translate this page

کتاب جوغن ها یکی از بهترین کتابهای الکترونیکی در زمینه آشنایی با . … ۸سرزمین پارس و گنج پارسی آموزش علایم و جوغن ، قبور گبر ، کارشناسی سنگ نگاره ها … آموزش تفسیر لاکپشت+(عکس) · تفسیر و معنی جوغن مثلث · تفسیرکامل علایم . … دانلود کتاب باستان شناسی آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه علامت و نماد گنجینه.

نشانه گاو و ماهی در گنج و دفینه یابی – گنج یابی، باستان شناسی و دفینه

moshkabadi.lxb.ir/…/نشانه%۲۰گاو%۲۰و%۲۰ماهی%۲۰در%۲۰گنج%۲…
Translate this page

معنی و مفهوم نشانه ماهی و گاو در گنج یابی و باستان شناسی آثار و نشانه های شهرها و روستاهای ایران زمین + کارشناسی تصاویر و عکس … و نماد سنگ سنگ و جوغن ماهی و گاو نر گرد,آموزش کامل روشهای رمزیابی و رمزگشایی نشانه سنگ و جوغن ماهی و …. در کتاب دویست نشانه دفینه و گنج ، علائم و دفینه ها با تصویر واضح طراحی شده و طی جدول بندی …

دانلود کتاب باستان شناسی جوغن ها رمزگشایی و رمزیابی آثار علائم و …

iranmagfa.com/18372523
Translate this page

دانلود کتاب باستان شناسی جوغن ها رمزگشایی و رمزیابی آثار علائم و … … ایران سرزمین گنج های گمشده – تفسیر و تشریح علایم و نشانه های گنج ها و دفینه ها. … پاسخ به … ۱۰ مهر ۱۳۹۴; تفسیر و رمز گشایی نماد اسب در دفینه یابی ۸ مهر ۱۳۹۴; چه قبور و مزارهایی . … دانلود کتاب گنج باستان (تصایر معنی مفهوم جوغن ها آثار علائم و نشانه ها) .

بلاگ جیکتاب رمزگشایی دفینه جوغن

fatemeh1997.blogj.ir/list/کتاب+رمزگشایی+دفینه+و+جوغن.html – Translate this page

دانلود کتاب جوغن ها رمزیابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه همراه … موزات جوغن های خفته زیر زمین,دانلود کتاب جوغن ها معنی مفهوم تفسیر نشانه و نما … دانلود کتاب نمادها و نشانه ها و علامت های گنج و دفینه (کارشناسی باستان شناسی) گنج یابی و … PDF نمادها نشانه ها و علامت های گنج و دفينه برای باستان شناسان,تفسیر معنی …

نشانه جوغن چیست

www.bargozideha.com/tag/نشانهجوغن-چیست
Translate this page

موضوعات قابل جواب: تفسیر و توضیح علائم و نشانه های مهم شامل :نشانه های دفینه را بشناسیم ، نشانه های دفینه چگونه رمز گشایی می شوند ، معانی آثار و علائم دفینه: … پله ها ، طلسم در دفینه یابی چیست ، توضیحات کامل در مورد همه جوغن ها حکاکی هاینماد علائم در باستان شناسی ….. از نظر بعضی تعابیر دفینه یابی به معنی طلا میباشد.

دانلود مجموعه کتاب های گنج یابی و دفینه یابی علوم غریبه علائم نشانه های …

newagahi.ir/…/دانلود-مجموعه-کتاب-هایگنج-یابی-و-دفینه-یابی-ع…
Translate this page

۵-کتاب آموزش رمزیابی و رمزگشایی جوغن ها ۶-کتابی کامل درباره سکه های قدیمی ایران باستان و سکه شناسی ۷-کتاب جوغن ها (کارشناسی و معنی و مفهوم آثار و نشانه ها )

You’ve visited this page many times. Last visit: 3/24/16

دانلود اندروید رایگان کتاب علائم نشانه های گنج دفینه – بازگشت

magifa.com/detail/2011716/article/7
Translate this page

دانلود کتاب نمادها نشانه ها (مرجع کامل رمزگشایی علائم و نشانه های گنج دفينه),دانلود … دانلود کتاب PDF نمادها و نشانه ها و علامت ها گنج یابی و دفینه یابی (کارشناسی باستان . … های خفته زیر زمین,دانلود کتاب جوغن ها معنی مفهوم تفسیر نشانه و نمادهای دفینه گنج . … دانلود کتاب باستان شناسی جوغن ها رمزگشایی و رمزیابی آثار علائم و .

سی بلاگکتاب رمزگشایی دفینه جوغن – ciblog.ir

hoghooghban.ciblog.ir/list/کتاب+رمزگشایی+دفینه+جوغن.html – Translate this page

دانلود کتاب جوغن ها رمزیابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه همراه … موزات جوغن های خفته زیر زمین,دانلود کتاب جوغن ها معنی مفهوم تفسیر نشانه و نما … دانلود کتاب نمادها و نشانه ها و علامت های گنج و دفینه (کارشناسی باستان شناسی) گنج یابی و … PDF نمادها نشانه ها و علامت های گنج و دفينه برای باستان شناسان,تفسیر معنی …

دانلود و خريد کتاب نمادها و نشانه ها – فندق

fandoq.cofeblog.ir/post/6271
Translate this page

کتاب نمادها و نشانه ها (کامل ترین مرجع رمزگشایی،علائم و نشانه های دفینه) … کتاب اسرار نشانه ها … ۴ . دانلود کتاب جوغن ها معنی مفهوم تفسیر نشانه و نمادهای دفینه گنج سکه . …. دانلود کتاب باستان شناسی آثار علائم و نشانه ها (کارشناسی جوغن ها همراه . … کتاب نمادها سمبل ها علامت ها و نشانه ها – کتاب جوغن ها رمزیابی و رمزگشایی نشانه … ۲۷ .

دانلود کتاب جوغن ها – صفحه اصلی

ttools.ir/list/دانلود+کتاب+جوغن+ها.html
Translate this page

دانلود کتاب جوغن ها رمزیابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه همراه عکس و … موزات جوغن های خفته زیر زمین,دانلود کتاب جوغن ها معنی مفهوم تفسیر نشانه و نما … نمادها و نشانه ها و علامت های گنج و دفینه (کارشناسی باستان شناسی) گنج یابی و …

آثار قلعه ها : چاه – حوض – تل در گنج یابی – اسرار کاوش

denar.ir/post/5851
Translate this page

معنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های قلعه-چاه-حوض و تل های خاکی در گنج یابی و دفینه … در گنج یابی,علامت قلعه حوض تل تومولوس چاه در دفینه یابی,کارشناسی نشانه و علامت … در گنج یابی و دفینه یابی,دانلود فیلم و ویدیو رمزیابی نشانه و علامت و نماد سنگ قلعه … های دفینه و گنج یابی کتاب اسرار نشانه ها کاملترین مرجع رمز گشایی علائم …

گنج یابی و دفینه یابیدانلود – تنکیو

tenq.ir/p/a34c0334f957b19a8ac4a5c41eebf78a01
Translate this page

گنج یابی و دفینه یابی,دانلود کتاب باستان شناسی,زیر خاکی,دانلود کتب علوم غریبه و … بهمن ۹, ۱۳۹۴ رمزیابی و رمزگشایی علامت و نشانه ها, فروش مجموعه کتابهای باستان … ادامه نوشته » معنی و مفهوم آثار و نشانه های تنور در گنج یابی و دفینه یابی … ادامه نوشته » آموزش کامل جوغان ها آثار علائم علامت ها و نشانه ها کارشناسی باستان شناسی.

دانلود رایگان پکیج کامل کتاب های کمیاب گنج یابی دفینه یابی گنج …

amir-maryam-sky.web.laserland.ir/…/دانلود+رایگان+پکیج+کامل+…
Translate this page

دانلود کتاب نمادها و نشانه ها و علامت های گنج و دفینه (کارشناسی باستان شناسی) گنجمعنی توضیح علائم اسرار و نشانه هاي گنج و دفينه حیوانات انسان جوغن شناسی,دانلود … دانلود کتاب رمزیاب رمزگشایی کلیه آثار علائم نشانه هاي گنج دفينه زیرخاکی … دانلود کتاب جامع گنج باستان ، شناخت شیوه هاي گنج يابي و دفينه با تصاویر

دفینه – وب سایت – صفحه اصلی

feyze-sabet.dl-irani.ir/list/دفینه.html
Translate this page

دانلود کتاب رمزیاب رمزگشایی کلیه آثار علائم نشانه های گنج دفينه زیرخاکی,دانلود … دانلود کتاب نمادها و نشانه ها و علامت های گنج و دفینه (کارشناسی باستان شناسی) گنج یابی و دفینه یابی … های کمیاب گنج یابی دفینه یابی گنج باستان اسرار نشانه ها چشم طلایی جوغن …. معنی و مفهوم اشکال و علامت ها انتشار از شرکت فلزیاب ال پی آی.

دانلود کتاب باستان شناسی آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه زیرخاکی …

seemly.everyblog.ir/list/کتاب+رمزگشایی+دفینه+و+جوغن.html – Translate this page

دانلود کتاب جوغن ها رمزیابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه همراه … موزات جوغن های خفته زیر زمین,دانلود کتاب جوغن ها معنی مفهوم تفسیر نشانه و نما … دانلود کتاب نمادها و نشانه ها و علامت های گنج و دفینه (کارشناسی باستان شناسی) گنج یابی و … PDF نمادها نشانه ها و علامت های گنج و دفينه برای باستان شناسان,تفسیر معنی …

دانلود کتاب جوغن ها رمزیابی رمزگشایی آثار علائم نشانه های گنج دفینه …

ahmadadab-ba.yektarh.ir/…/دانلود+کتاب+جوغن+ها+رمزیابی+و+رمز
Translate this page

دانلود کتاب رمزیاب رمزگشايي کلیه آثار علائم نشانه هاي گنج دفينه زیرخاکی … دانلود کتاب کمیاب گنج یابی آثار و علائم دفينه معنی رمزگشايي طلسم معنی نشانه ها … دانلود کتاب نمادها و نشانه ها و علامت های گنج و دفینه (کارشناسی باستان شناسی) گنج …. به این ترتیب یافتن معنی و مفهوم آثار بجا مانده از تمدنهاي گذشته سالها مورد بحث و …

وبلاگ آموزش باستان شناسی گنج و دفین یابی| آهنگ | عکس | فیلم | دانلود …

kandelous-blogfa.startak.ir/
Translate this page

دانلود کتاب جوغن ها رمزیابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه همراه … های خفته زیر زمین,دانلود کتاب جوغن ها معنی مفهوم تفسیر نشانه و نمادهای دفینه گنج … در حین حفاری,تکنیک های خواندن و اصالت نسخه های گنج,آموزش کامل کارشناسی اشیا و …

دانلود مجموعه ۱۰۰ کتاب باستان شناسی (چشم طلایی,میراث زرین,جوغنها …

the-sis.ir/…/263-دانلود-رایگان-کتابهایگنج-یابی-و-دفینه-یابی-…
Translate this page

مجموعه ای کامل ار کتابهای باستان شناسی گنج یابی و دفینه یابی رو برای … کتاب آثار علائم و نشانه ها و کتاب رمزیابی و رمزگشایی علامت ها و نمادها و کتاب گنج … ۳-کتاب نشانه های کهن (میراث زرین) ( به ارزش ۱۰۰ هزار تومان ) … ۷-کتاب جوغن ها (کارشناسی و معنی و مفهوم آثار و نشانه ها ) ( به ارزش ۱۵۰ هزار تومان ) …. تصویر کامل تل و تپه ها

You visited this page on 3/26/16.

نشانه ماهی » ایران سرزمین گنجهای گمشده

irantreasure.us/?p=2893
Translate this page

آثار، علائم و نشانه های دفینه تله ها، طلسمات، رمزگشایی، دفینه گنج طلسم. صفحه اول … شنبه, فوریه ۲۲nd, 2014 مفهوم آثار و علائم باستانی …. من در یه تخته سنگ سه نشانه پیداکردم که نمی دونم چه معنی دارن لطفا منو راهنمایی کنین ….. علامت ماهی بدون چشم بدون بولک و یک جوغن و یک تاج بیدا کردم…تاج روی سر ماهی هست جوغن نزدک دهان ماهی.

تفسیر نشانه ها در دفینه | سه قرون – پایگاه خبری امید – صفحه اصلی

omid-e-kermanshah.3gheroon.ir/…/تفسیر+نشانه+ها+در+دفینه.ht…
Translate this page

دانلود کتاب نمادها و نشانه ها و علامت های گنج و دفینه (کارشناسی باستان شناسی) گنجمعنی توضیح علائم اسرار و نشانه های گنج و دفينه حیوانات انسان جوغن شناسی,دانلود … رمزگشایی و رمزیابی کردن کلیه آثار علائم و نشانه های گنج دفینه و زیرخاکی.

تفسیر نشانه ها در دفینه | سه قرون – صفحه اصلی

saipa-salehi.3gheroon.ir/list/تفسیر+نشانه+ها+در+دفینه.html
Translate this page

دانلود کتاب نمادها و نشانه ها و علامت های گنج و دفینه (کارشناسی باستان شناسی) گنجمعنی توضیح علائم اسرار و نشانه های گنج و دفينه حیوانات انسان جوغن شناسی,دانلود … رمزگشایی و رمزیابی کردن کلیه آثار علائم و نشانه های گنج دفینه و زیرخاکی ….. هفتم | پاورپوینت علوم چهارم دبستان بدن ما ۱ | نمونه سوالات مفهومی از درس ۱۹ مدنی …

مجموعه کامل کتابهاي دفينه و گنج يابي و پکيج ويژه باستان شناسي را با …

ratatoil.rozblog.com/post/189
Translate this page

Feb 4, 2016 – مجموعه کامل کتابهای دفینه و گنج یابی و پکیج ویژه باستان شناسی را . … ها – کتاب جوغن ها رمزیابی و رمزگشایی نشانه های گنج و دفینه – کتاب سکه های قدیمی … فروش میرسد …. معنی و مفهوم جوغن ها توسط کارشناس باستان … ۱-کتاب … موضوعات مرتبط: علائم و آثار سنگ نگاره ها ، هنر و نماد شناسی و فرهنگ باستان ، آئین

گنج یابی و دفینه یابی دانلود – jaleb | دیاکو وب

jaleb.diacoweb.ir/…/aHR0cDovL3RyZWFzdXJlLWJvb2suaXIv&tit…
Translate this page

ادامه نوشته » معنی و مفهوم آثار و نشانه های تنور در گنج یابی و دفینه یابی __۷ روز … ادامه نوشته » باستان شناسی گنج یابی و دفینه یابی جوغن آثار علائم نشانه ها کارشناسی دانلود کتاب تصاویر و عکسهای رمزیابی نمادهای گنجمعنی و مفهوم آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه,کارشناسی باستان شناسی رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و ن.

دانلود نسخه کامل کتاب چشم طلایی رمزگشایی اسرار علائم و نشانه های گنج

babam.ir/دانلود-نسخه-کامل-کتاب-چشم-طلایی-رمزگشا.html
Translate this page

Oct 8, 2015 – به وسیله کتاب چشم طلایی شما تبدیل به یک کارشناس باستان شناسی خواهید شد ! کتاب چشم طلایی شامل رمزیابی و رمزگشایی تمام آثار علائم و نشانه های … آموزش تفسیر جوغن ها و نشانه ها همچنین معنی و مفهوم سمبل ها نمادها و نشانه های کوچک و بزرگ . دانلود رایگان کتاب چشم طلایی آموزش گنج یابی و دفینه یابی در ایران …

نشانه های اخر در دفینه – پایگاه سرگرمی تفریحی بلاگ ششم – نرم افزار …

۴۰doa.6blog.ir/list/نشانه+های+اخر+در+دفینه.html
Translate this page

دانلود کتاب رمزیاب رمزگشایی کلیه آثار علائم نشانه هاي گنج دفينه زیرخاکی,دانلود … دانلود کتاب نمادها و نشانه ها و علامت های گنج و دفینه (کارشناسی باستان شناسی) گنجمعنی توضیح علائم اسرار و نشانه هاي گنج و دفينه حیوانات انسان جوغن شناسی … به این ترتیب یافتن معنی و مفهوم آثار بجا مانده از تمدنهاي گذشته سالها مورد بحث و …

گنج يابي .دفينه پیش خبر – دانلود آهنگ جدید – صفحه اصلی

music18next230.pishkhabar.ir/list/گنج+يابي+.دفينه.html
Translate this page

دانلود کتاب نمادها و نشانه ها و علامت های گنج و دفینه (کارشناسی باستان شناسی) گنجها و علامت های گنج و دفینه برای باستان شناسان,تفسیر معنی توضیح علائم اسرار و نشانهرمزگشایی و رمزیابی کردن کلیه آثار علائم و نشانه های گنج دفینه و زیرخاکی …. خاستگاه این مفهوم، مربوط به حوزه مطالعه استفاده‌كنندگان است؛ و تاریخچه آن، در …

دانلود رایگان کتاب تصویری جوغن ها همراه با تفسیر – فرد مطلب

topo3t.ir/دانلود-رایگان-کتاب-تصویری-جوغنها-همرا/
Translate this page

۷ days ago – در کتاب رمزگشایی جوغن ها، تمام جوغن ها با تصویر مشخص و تعریف شده … دانلود کتاب باستان شناسی جوغن ها رمزگشایی و رمزیابی آثار … … دانلود کتاب PDF نمادها نشانهها و علامت های گنج و دفینه برای باستان شناسان, … الکترونیکی PDF فارسی کمیاب و شگفت انگیز با نام کتاب جوغن ها معنی مفهوم و تفسیر علائم …

رمزنامه گنج ور – اولین باشگاه گنج پژوهان ایران

itisgoogle2.blogfa.com/tag/رمزنامه-گنج-ور
Translate this page

پاسخ کارشناسی به گنج یابان … استاد عزیز نشانه سنگ صندلی و جوغن کنار آن و صخره غار مانند و جوغن کاسه مانند را خواهشا … آنتن ها تقریبا شش متر بود که به علت کشاورزی در قدیم آثار آن تخریب شده است. … نمای دورتر نشانه های دفینه و منطقه ای باستانی …. چشم طلایی و نیز متمم آن، پکیج ۳ علائم و نشانه ها، باید آن را رمزگشایی نمایید.

دانلود رایگان کتاب رمز گشایی جوغن ها(شناخت گنج یابی) | خبرخوان

teledl.d89.ir/page-473181.html
Translate this page

در کتاب رمزگشایی جوغن ها، تمام جوغن ها با تصویر مشخص و تعریف شده اند و در کار … دانلود کتاب PDF نمادها نشانه ها و علامت های گنج و دفینه برای باستان شناسان, . … سفال ها-راه های شناخت طلا-کارشناسی کتاب و نسخه های خطی-هنر مرمت نسخه های … … دانلود کتاب جوغن ها رمزیابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه همراه عکس و .

دانلود کتاب کله سر – صفحه نخست

epai.ir/search/دانلود+کتاب+کله+سر
Translate this page

دانلود کتاب جوغن ها رمزیابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه همراه عکس و … جوغن های خفته زیر زمین,دانلود کتاب جوغن ها معنی مفهوم تفسیر نشانه و نمادهای …. دانلود کتاب نمادها و نشانه ها و علامت های گنج و دفینه (کارشناسی باستان شناسی) …

دانلود کتاب دفینه یابی چشم – ghalbak.ir

ghalbak.ir/p/c65262cf2e439925a6cd37925e5d2c7b02
Translate this page

دانلود کتاب دفینه یابی ، چشم طلایی گنج – دانلود کتاب PDF جوغن نامه(کتاب … مفهوم تفسیر نشانه و نمادهای دفینه گنج سکه قدیمی,دانلود کتاب فارسی رمزیابیدفینه جوغن شناسی,دانلود کتاب رمزگشایی آثار علائم دفینه گنج زیرخاکی سنگ … نام کتاب جوغن ها معنی مفهوم و تفسیر علائم آثار و نشانه های دفینه گنج باستانی زیرخاکی .

دانلود کتاب جوغن ها رمز یابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه ها

stufile.ir/…جوغنهارمز-یابی-و-رمزگشاییآثارعلائم-و-نشانهها/۳۳۱
Translate this page

دانلود کتاب رمز گشایی جوغن ها، کتاب گنج یابی و آشنایی با دفینه ها + … در این فایل، تمام جوغن ها با تصویر مشخص و تعریف شده اند و در کار باستان شناسی و گنج یابی و دفینه …. دانلود کتاب جوغن ها معنی مفهوم تفسیر نشانه و نمادهای دفینه گنج سکه قدیمی, … ها قبرها تومولوس ها اثار باستانی, شناخت و رمزیابی کامل علائم نماد و نشانه های …

دانلود کتاب جوغن ها رمز یابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه … – دانلود فایل

download.fileforooshi.ir/دانلود-کتاب-جوغنهارمز-یابی-و-رمزگشا
Translate this page

Feb 21, 2016 – دانلود کتاب رمز گشایی جوغن ها، کتاب گنج یابی و آشنایی با دفینه ها … این فایل ، تمام جوغن ها با تصویر مشخص و تعریف شده اند و در کار باستان شناسی و گنج یابی و دفینه ها بسیار کارآمد بوده و حاصل سالها مطالعه و …. باستانی,شناخت و رمزیابی کامل علائم نماد و نشانه های اسرار نظامی … کارشناسی اشیا و اجناس عتیقه.

دانلود کتاب دفینه یابی و گنج یابی و علوم

king-dafine.alakiblog.ir/
Translate this page

دانلود کتاب رمزیاب رمزگشایی کلیه آثار علائم نشانه های گنج دفینه زیرخاکی,دانلود … دانلود کتاب نمادها و نشانه ها و علامت های گنج و دفینه (کارشناسی باستان شناسی) گنجمعنی توضیح علائم اسرار و نشانه های گنج و دفینه حیوانات انسان جوغن شناسی ….. مقابله با نژادپرستی در ایران · روسپیگری · مفهوم جاهليت · مفهوم جاهليت · تولد ۳ …

آثار، علائم و نشانه های دفینه تله ها، طلسمات، رمزگشایی، دفینه گنج طلسم …

irantreasure.net/?paged=28
Translate this page

در حین حفاری امکان داره که با علائم و آثار زیادی مواجه بشید که در اکثر مکان ها مشترک … در صورتی که از نشانه های بار داشتن یک تپه اینه که جنس تشکیل دهنده ی تپه از خاک …. اكسير هم به معناي كمياب است و در زمانهاي قديم به داروهائي مي گفتند كه هر كدام كار … خاک شناسان ایران باستان توانسته بودند خاکهائی را پیدا کنند که به هیچ عنوان …

روش پیدا گنج طبق جوغن | جستجو | khabar95

khabar95.ir/list.php?key=روش+پیدا++گنج+طبق+جوغن
Translate this page

جوغن یا همان سنگ کاسه علامت قبر است و ربطی ندارد که قبر سردار و یا پادشاه باشد این یک …. باستان,میراث زرین,اسرار و نشانه ها,رمزیابی و رمزگشایی جوغن ها,سکه های قدیمی … تفسیر و رمز گشایی نشان اسب در گنج یابی یکی از نماد ها و نشان هایی که در ایران …. کارشناسی علایم و تصاویر ارسالی از کاربران گنج و زیر خاکی یا دفینه ، هر …

دانلود کتاب جوغن ها رمز یابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه ها – yasa44-roz

yasa44-roz.seeblog.ir/page-204361.html
Translate this page

دانلود کتاب جوغن ها رمز یابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه ها گنج و دفینه یابی دانلÙ. … جوغن ها با تصویر مشخص و تعریف شده اند و در کار باستان شناسی و گنج یابی و …. های خفته زیر زمین,دانلود کتاب جوغن ها معنی مفهوم تفسیر نشانه و نمادهای دفینه … در حین حفاری,تکنیک های خواندن و اصالت نسخه های گنج,آموزش کامل کارشناسی اشیا …

کتاب گنج یابی بایگانی – modern library|کتابخانه مدرن

modlib.ir/post/tag/کتاب-گنج-یابی
Translate this page

Jan 8, 2016 – دانلود کتاب جوغن هارمز یابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه ها … این فایل ، تمام جوغن ها با تصویر مشخص و تعریف شده اند و در کار باستان شناسی و گنج یابی و دفینه ها بسیار کارآمد بوده و حاصل سالها مطالعه و …. کتاب موزات جوغن های خفته زیر زمین,دانلود کتاب جوغن ها معنی مفهومکارشناسی اشیا و اجناس عتیقه.

آثار، علائم و نشانه های دفینه تله ها، طلسمات

fungood.ir/more/…/آثارعلائم-و-نشانههایدفینه-تله-ها-طلسمات.ht… – Translate this page

Mar 2, 2016 – نشانه های دفینه » ایران سرزمین گنج های گمشده. … کتاب نمادها و نشانه ها (کامل ترین مرجع رمزگشایی،علائم و نشانه های دفینه); کتاب اسرار نشانه ها … چهار شنبه, ژوئن ۲۷th, 2012 مفهوم آثار و علائم باستانی بدون نظر در نشانه های دفینه …. _۶ متر بود) و عمق جوغن حدود ۵تا ۷ سانت است با توجه به این که جوغن نشانه قبر هست یک …

دانلود کتاب نمادها نشانه ها علامت های گنج دفینه کارشناسی باستان شناسی …

iaock.hub.davernews.in/…/دانلود+کتاب+نمادها+نشانه+ها+علامت+های+…
Translate this page

دانلود کتاب نمادها نشانه ها (مرجع کامل رمزگشایی علائم و نشانه های گنج دفينه),دانلود … معنی توضیح علائم اسرار و نشانه های گنج و دفينه حیوانات انسان جوغن شناسي,دانلود … دانلود کتاب جامع گنج باستان ، شناخت شیوه های گنج یابی و دفینه با تصاویر … یافتن معنی و مفهوم آثار بجا مانده از تمدنهای گذشته سالها مورد بحث و بررسی باستان …

گنج و دفینه یابی به روش علمی – مطالب ارسال شده توسط hamidreza77

hamidreza77.rzb.ir/user-hamidreza77/page/5

بعضی از سایت ها با هدف خالی کر,گنج و دفینه یابی به روش علمی – مطالب ارسال شده … مفهوم علامت موش [۱] … اسرار جوغن ها [۱] …. در همین رابطه شهرام رجبی کارشناس میراث فرهنگی به خبرگزاری میراث می گوید: … البته این به معنای آن نیست که ما از پیگیری پرونده های بازگشت آثار تاریخی … نماد شناسی سنگ نگاره بز کوهی در ایران باستان …

دانلود کتاب دفینه یابی و گنج یابی و علوم – وی پی ان – خانه

vpn.ariarob.asia/t10483_دانلود-کتاب-دفینه-یابی-و-گنج-یابی-و-…
Translate this page

رمز گشایی علایم دفینه و گنج یابی دانلود کتاب سر المستتر معروف ترین کتاب علوم غریبه. دانلود رایگان کتب … باستان شناسی گنج و دفینه یابی زیرخاکی دانلود بهترین کتاب. … دانلود پکیج کامل کتاب های گنج یابی و دفینه یابی علوم غریبه علایم نشانه های گنج از ادرس. … دانلود کتاب گنج باستان تصایر معنی مفهوم جوغن ها اثار.

گنج زیرخاکی – گنج یابی و دفینه یابی,دانلود کتاب باستان شناسی,زیر …

www.wikiaworld.ir/fvyfdcfjnrcnctcjctnscndsdcdyncrctxnd.html – Translate this page

آثار، علائم و نشانه های دفینه تله ها، طلسمات، رمزگشایی، دفینه گنج . … شناسی چشم طلایی گنج باستان میراث زرین آثار علائم و نشانه ها جوغن ها و … … تصاویر گنج کشف شده از تراکیان • کشف گنج جهانی در اقیانوس اطلس! …. کارشناسی جوغن ها,معنی و مفهوم علائم و آثار و نوشته های حکاکی شده در باستان شناسی · گنج یابی و دفینه یابی و …

آکادمی گنج اسپیناد

espinad.com/blog/itisgoogleclub
پاسخ فرید باقری به کاربران وبلاگ اسرار گنج های گمشده ایران … علائم گنج و دفینه … برچسب ها : رمزگشایی نشانه جای کفش و گنج درون غار – حکاکی ,وجود ,غاری ,وجود داره … و دارای مقبره ها و قبرهای مهمی می باشد و توجه به نماد اصلی این قبرها که هرم می باشد، ….. های خاک و نیز پیدا کردن آثار و علائم باستانی را بصورت مجازی به شما بیاموزیم …

دانلود رایگان کتاب تصویری جوغن ها همراه با تفسیر – جذاب

www.downloadroman.com/دانلود-رایگان-کتاب-تصویری-جوغنها-…
Translate this page

۷ days ago – در کتاب رمزگشایی جوغن ها، تمام جوغن ها با تصویر مشخص و تعریف شده … دانلود کتاب باستان شناسی جوغن ها رمزگشایی و رمزیابی آثار … … دانلود کتاب PDF نمادها نشانهها و علامت های گنج و دفینه برای باستان شناسان, … الکترونیکی PDF فارسی کمیاب و شگفت انگیز با نام کتاب جوغن ها معنی مفهوم و تفسیر علائم …

استار۲۲ – دانلود کتاب جوغن ها رمز یابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه ها

star22.mihanblog.com/post/1104
Translate this page

Mar 8, 2016 – دانلود کتاب رمز گشایی جوغن ها، کتاب گنج یابی و آشنایی با دفینه ها +تصویری … در این فایل ، تمام جوغن ها با تصویر مشخص و تعریف شده اند و در کار باستان شناسی و …. زمین,دانلود کتاب جوغن ها معنی مفهوم تفسیر نشانه و نمادهای دفینه گنجها اثار باستانی,شناخت و رمزیابی کامل علائم نماد و نشانه های اسرار نظامی …

علائم دفینه گوزن – irantreasure.net – یو دایرکت

youdirect.ir/p/8c6affec6bc0a700527392a08a4c800d06
Translate this page

علائم دفینه گوزن » ایران سرزمین گنج های گمشده ایران سرزمین گنج های گمشده آثار، … علوم باستانی کتاب نمادها و نشانه ها (کامل ترین مرجع رمزگشایی،علائم و نشانه های دفینه) … اگر در معنای دفینه باشد به غار زیرزمینی یا دخمه پرپیچ و خم اشاره دارد. … نشده سکه شناسی کلید الفبای خطوط باستانی مختلف مفهوم آثار و علائم باستانی همه چیز …

دفینه بایگانی – ۹rton|كاملترين مرجع پایان نامه ، پروژه و مقاله

www.9rton.ir/tag/دفینه/
Translate this page

نشانه های دفینه چگونه رمز گشایی میشوند. معانی آثار و علائم دفینه و گنج ها : تفسیر و توضیح علائم و نشانه های مهم دفینه در علم باستان شناسی شامل :نشانه های دفینه را …

دانلود رایگان کتاب تصویری جوغن ها همراه با تفسیر – روتوس

www.rotos.ir/دانلود-رایگان-کتاب-تصویری-جوغنها-همرا/
Translate this page

۶ days ago – در کتاب رمزگشایی جوغن ها، تمام جوغن ها با تصویر مشخص و تعریف شده … دانلود کتاب باستان شناسی جوغن ها رمزگشایی و رمزیابی آثار … … دانلود کتاب PDF نمادها نشانهها و علامت های گنج و دفینه برای باستان شناسان, … الکترونیکی PDF فارسی کمیاب و شگفت انگیز با نام کتاب جوغن ها معنی مفهوم و تفسیر علائم …

دانلود کتاب کامل مونا زارع

geo-politic.codism.ir/list/دانلود+کتاب+کامل+مونا+زارع.html – Translate this page

دانلود کتاب نمادها و نشانه ها و علامت های گنج و دفینه (کارشناسی باستان شناسی) گنجمعنی توضیح علائم اسرار و نشانه های گنج و دفینه حیوانات انسان جوغن شناسی,دانلود … دانلود کتاب رمزیاب رمزگشایی کلیه آثار علائم نشانه های گنج دفینه زیرخاکی …

دانلود کتاب نمادها و نشانه ها و علامت های گنج و دفینه (کارشناسی باستان …

king-dafine.irfeeds.ir/page-516609.html
Translate this page

دانلود کتاب نمادها نشانه ها (مرجع کامل رمزگشایی علائم و نشانه های گنج دفینه),دانلود … معنی توضیح علائم اسرار و نشانه های گنج و دفینه حیوانات انسان جوغن شناسی,دانلود … رمزیابی بیش از ۱۰۰۰ علامت و نشانه و رمزگشایی,دانلود کتاب آموزش تکنیک های … و دفینه یابی گنج باستان بهترین مقاله درباره گنج و دفینه کارشناسی آثار و نش …

دانلود ۰۰۹۸ | دانلود رایگان

www.download0098.com/
Translate this page

نرم افزار گوگل ارث یا Google Earth Pro به شما این امکان را می دهد تا به همه جای زمین پرواز کنید و تصاویر ماهواره ای، نقشه ها، پستی و بلندی ها، و ساختمان های سه بعدی، از …

عناوین مطالب وبلاگ – باستان شناسی گنج و دفینه یابی زیرخاکی

kandelous.blogfa.com/posts/
Translate this page

دانلود مجموعه کامل و کمیاب کتاب های علوم غریبه و متافیزیک (کتاب های خطی … دانلود کتاب جوغن ها رمزیابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه همراه … دانلود کتاب گنج باستان (تصایر معنی مفهوم جوغن ها آثار علائم و نشانه ها گنج و دفینه زیرخاکی) … نمادها و نشانه ها و علامت ها گنج یابی و دفینه یابی (کارشناسی باستان شناسی) …

ایا طلسم یهودی دفینه تلفات دارد؟ | فیسبوک ایران

۱news-mag.dj98.ir/list/ایا+طلسم+یهودی+دفینه+تلفات+دارد؟.html
Translate this page

که طلسم در همه جنبه هایش حتی در حوزه علم باستان شناسی و گنج یابی و … دانلود رایگان پکیج کامل کتاب های کمیاب گنج یابی دفینه یابی گنج باستان اسرار نشانه ها چشم طلایی جوغن … دانلود کتاب رمزیاب رمزگشایی کلیه آثار علائم نشانه های گنج دفينه زیرخاکی,دانلود کتاب جامع … ×ضمنا بر روی اکثر تصاویر طلسم و دعاها نام وبلاگ را

بررسی های سطحی در دفینه یابی باستان شناسی | داورنیوز – lasernews.in

designhome.web.lasernews.in/…/بررسی+های+سطحی+در+دفینه+یا…
Translate this page

دانلود کتاب نمادها و نشانه ها و علامت های گنج و دفینه (کارشناسی باستان شناسی) گنجهاي گنج و دفينه,دانلود کتاب کامل رمزيابي و رمزگشایی اسرار علائم و نشانه هاي گنج … دانلود کتاب جامع گنج باستان ، شناخت شیوه های گنج یابی و دفینه با تصاویر …. به این ترتیب یافتن معنی و مفهوم آثار بجا مانده از تمدنهاي گذشته سالها مورد بحث و …

خرید و دانلود مجموعه کتابهای گنج یابی و دفینه یابی جوغن

www.98show.ir/…/خرید_و_دانلود_مجموعه_کتابهای_گنج_یابی_و_د
Translate this page

Mar 2, 2016 – برخی از نوشته های داخل کتاب : علائم شناسی چیست نشانه های دفینه ها را … ایران باستان و سکه شناسی ۷-کتاب جوغن ها (کارشناسی و معنی و مفهوم آثار و …

کتاب های دفینه یابی – موبایل – خانه

mobile.ariavpn.asia/t10485_کتاب-هایدفینه-یابی
Translate this page

کتاب اثار و علایم دفینه یابی ۲ گنج یابی تصویری گوپاس و و کتاب دفینهگنج یابی و دفینه یابی دانلود کتاب باستان شناسی زیر خاکی دانلود کتب علوم … دانلود کتاب نمادها نشانه ها مرجع کامل رمزگشایی علایم و نشانه های گنج دفینه دانلود کتاب pdf. … دانلود رایگان کتاب کلید اسرار دفینه و گنج و دفینه یابی دانلود کتاب جوغن ها و …

عناوین یادداشت‌ها – دانلود کتاب چشم طلایی میراث زرین نشانه گنج دفینه …

dafaayens.ir/posts
Translate this page

دانلود کتاب جوغنها(نسخه کامل و رنگی) مجموعه های ایران سرزمین گنج های گمشده همواره … نشانه های دفینه ها را بشناسیم بدیهیات علم آثار و علادم شناسی رمزگشایی نشانه ها قواعد … را یک هفته مطالعه نمایید، کارشناس دفینه یابی و گنج یابی شوید، میلیون ها تومان … کتاب گنج باستان کتاب جوغنها کتاب میراث زرین نمادها ونشانه ها کتاب رمزیاب …

دانلود کتاب هاى باستان شناسى – صفحه اصلی

necepatogh-rzb.30zar.ir/list/دانلود+کتاب+هاى+باستان+شناسى.html
Translate this page

برای مشاهده توضیحات و تصاویر بیشتر این محصول اینجا را کلیک کنید . … کتاب های کمیاب گنج یابی دفینه یابی گنج باستان اسرار نشانه ها چشم طلایی جوغن … دانلود کتاب نمادها و نشانه ها و علامت های گنج و دفینه (کارشناسی باستان شناسی) گنجدفینه,دانلود کتاب کامل رمزیابی و رمزگشایی اسرار علائم و نشانه های گنج,دانلود مجانی …

ایران سرزمین گنج های گمشده » کتاب کلید اسرا – سلامت و بهداشت – جاسپت

salamat.justpet.ir/p/4c2b0671a8b886489022c90cc9fe299910
Translate this page

مطالب کتاب: تفسیر و توضیح علائم و نشانه های مهم شامل :نشانه های دفینه را … مثلث ، پله ها ، طلسم در دفینه یابی چیست ، توضیحات کامل در مورد همه جوغن ها حکاکی های مربع … شناختن و شکستن ساروج ، توضیحات کامل در مورد تومولوس و تپه های باستانی و … دژ بابک خرم دین آموزش تصویری آثار و علائم دفینه (عقاب) خط پهلوی مفهوم نماد شیر …

شتر دردفن دفینه | جستجو | دانلود رایگان عکس آهنگ جدید ۲۰۱۶

blogsfinder.tk/list/شتر+دردفن+دفینه.html
Translate this page

نشانه سنگ قورباغه در گنج یابی و دفينهمفهوم آثار ,علائم باستانی, باستانی , دفينه , سنگ نگاره , علامت … نشانه لاک پشت در گنج یابی، رمز گشایی لاک پشت در دفینه … شتر بصورت کامل باشد و سر آن قطع شده باشد به معنای اینکه راه قافله بسته … کتاب گنج باستان کتاب رمزیاب + سکه های ایران باستان (سکه شناسی) جوغن ها

آموزش علائم مار+عکس(اگه میخوای نشانه مار رو تفسیر کنی بخون) » ایران …

www.irantreasure.sertdisk.net/?p=2753
Translate this page

آثار، علائم و نشانه های دفینه تله ها، طلسمات، رمزگشایی، دفینه گنج طلسم. صفحه اول · پکیج ها و مستندآموزش علوم باستانی · کتاب نمادها و نشانه ها (کامل ترین مرجع رمزگشایی،علائم و نشانه های دفینه) … سه شنبه, بهمن ۲۲م, ۱۳۹۲ مفهوم آثار و علائم باستانی …. خودش ۳تا جوغن با قطر ۱۰ سانتی متر داره که وسطی در پشتش یه جوغن کوچیک داره …

تپه خاکی – پرس آنلاین

press-online.ir/omomi/تپه-خاکی/
Translate this page

برچسب‌ها: تومولوس، تل خاکی، تپه، سنگ چین، تپه باستانی، مقبره، ساختار … آثار، علائم و نشانه های دفینه تله ها، طلسمات، رمزگشایی، دفینه گنج طلسم … درب قلعه ها را معمولا با نماد سنگ آسیاب و یا چاه های عمیق در روی مرکز قلعه نمایان میکنند … میشه لطف کنید از تل های قلوه سنگی هم مطلب با تصاویر نقاشی (مثل بالایی ها) توضیح بدید؟

دانلود رایگان کتاب همنام گلهای بهاری

mehr-question94.oldblog.ir/…/دانلود+رایگان+کتاب+همنام+گلهای+ب…
Translate this page

Mar 23, 2016 – دانلود کتاب روان شناسی سال سوم رشته انسانی سال تحصیلی ۹۲-۹۳ در این قسمت امکانپذیر است. … دانلود کتاب نمادها و نشانه ها و علامت های گنج و دفینه (کارشناسی باستانباستان شناسان,تفسیر معنی توضیح علائم اسرار و نشانه های گنج و دفینه … و دفینه,دانلود کتاب کامل رمزیابی و رمزگشایی اسرار علائم و نشانه های …

بهترین کشف باستان شناسی

jobook.ir/info2/76636/بهترین-کشف–باستانشناسی/
Translate this page

Mar 22, 2016 – بهترین های کشف شده در باستان شناسی. … آشنایی با دفینه ها +تصویری کاسه ها و جوغن ها شناخت جوغن ها در گنج یابی بسیار … دلایل و تعالیم اسلامی بر ضرورت تشکیل حکومت – معنای ولایت فقیه – معنای فقیه – اهداف و وظایف حکومت ولی . … و منبع رمزگشایی آثار علائم , نمادها , نشانه ها و اسرار نظامی دفینه ها فهرست مطالب …

مقدمه بخش تطبیق اثار سعدی با نهج البلاغه | جستجو | اوکی ترین ها

oktarinha.ir/…/مقدمه+بخش+تطبیق+اثار+سعدی+با+نهج+البلاغه.ht…
Translate this page

سعدي با تأسی به مولای متقیان و ایمان و اعتقاد راسخ به آموزه های ایشان در آثار خود مروج حکمت عملی است.سعدي با ….. انجام مقاله و پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری الهیات و عرفان …. مرجع کامل اثار و علائم دفینه و گنج یابی و به صورت رنگی همراه با تصاویر نفیس است. ….. دانلود کتاب جوغن ها رمز یابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه ها&n

شناخت علایم و کارشناسی جوغنها – سرزمین پارس و گنج پارسی

dafinehyaban.vcp.ir/518345-%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%A…
Translate this page

رمزگشایی و تفسیر تندیس یا نشان عقاب در گنج یابی و دفینه … موضوع : نشانه های گنج و دفینه / شناخت علایم و کارشناسی جوغنها … در سمت راست تصویر ، در فاصله سه متری از نماد ، ( گمانه دوم خودتان ) چهار سنگی که …. کتیبه ها بسیار ارزشمند هستند حتی اگر به صورت سنگ قبر هم باشند نیز ،اطلاعات مفیدی به باستان شناسان می دهند .

نمادبزبا شاخ بلند در دفینه یابی

۱۲۰ll.lastblog.ir/post/نمادبزبا+شاخ+بلند+در+دفینه+یابی
Translate this page

Mar 25, 2016 – علامت شتر در گنج يابي و دفينهشتر در حال راه رفتن باشد یعنی دفينه … باشد حتماً در آن نزدیکی یک گنج وجود دارد شتر نماد گنج و یا موارد خاص با …. کتاب رمزیاب + سکه های ایران باستان (سکه شناسی) جوغن ها … آموزش تصویری آثار و علائم دفينه علامت عقاب به تصویر زیر نگاه کنید، هر گاه علامت عقاب در محلی مشابه …

کتاب های دفینه یابی ( چشم طلایی و اسرار نشانه ها )

pars-dafine.blogsky.com/

hossein

Google

About 86 results (0.65 seconds)
Translate this page

بهمن ۹, ۱۳۹۴ رمزیابی و رمزگشایی علامت و نشانه ها, فروش مجموعه کتابهای باستان … باستان شناسی چشم طلایی گنج باستان میراث زرین آثار علائم و نشانه ها جوغن ها و … … ۵ روز پیش تله های مکانیکی در گنج یابی و دفینه یابی, طلسم جادو سحر در گنج …

You’ve visited this page many times. Last visit: 3/25/16

دانلود کتاب جوغن ها رمز یابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه ها همراه عکس و …

ganj.filekar.ir/دانلود%۲۰کتاب%۲۰جوغن%۲۰نامه%۲۰رمز%۲۰یابی%…
Translate this page

در این پست دانلود رایگان کتاب الکترونیکی PDf جوغن ها یا جوغن نامه رمزیابی و رمزگشایی علائم آثار و نشانه های گنج دفینه زیرخاکی شکستن طلسم اسرار نظامی سکه …

You’ve visited this page 3 times. Last visit: 3/26/16

گنج و دفینه باستان شناسی آثار علائم و نشانه های گنج دانلود کتاب جوغن ها

ganj.filekar.ir/
Translate this page

دانلود فروش کتاب گنج یابی دفینه یابی زیرخاکی عطیقه یاب ganj.filekar.ir. … دانلود کتاب جوغن ها رمز یابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه ها همراه عکس و فیلم.

You’ve visited this page many times. Last visit: 3/21/16

دانلود کتاب باستان شناسی جوغن ها رمزگشایی و رمزیابی آثار علائم و …

fileee.ir/دانلود-کتاب-باستان-شناسی-جوغنها-رمزگش/
Translate this page

Oct 11, 2015 – کتاب جوغن ها یکی از بهترین کتابهای الکترونیکی در زمینه آشنایی با دفینه و گنج رمزگشایی رمزیابی نشانه ها و آثار دفینه و سنگ نوشته ها می …

You’ve visited this page 2 times. Last visit: 3/22/16

فروش مجموعه کامل کتاب های گنج یابی – گنج یابی ، دفینه یابی…

karshenasiganj.persianblog.ir/post/46/
Translate this page

Sep 11, 2015 – کتاب جوغن نامه رمز یابی و رمزگشایی آثار و نشانه های گنج دفینه باستانی … های کمیاب گنج یابی دفینه یابی گنج باستان اسرار نشانه ها عتیقه.

You visited this page on 3/23/16.

باستان شناسی، گنج یابی و دفینه – رمزگشایی آثار

ghalibafjan.blogfa.com/tag/رمزگشاییآثار
Translate this page

دانلود جوغن نامه(کتاب آموزش رمزیابی و رمزگشایی آثار و نشانه های گنج و دفینه) … دانلود کتاب جوغن ها رمزگشایی کامل و جامع جوغن سنگ نوشته اسرار دفینه گنج,دانلود …

باستان شناسی، گنج یابی و دفینه – مرجع کامل رمزگشایی علائم و نشانه …

ghalibafjan.blogfa.com/…/مرجع-کامل-رمزگشاییعلائم-و-نشانههای-…
Translate this page

دانلود کتاب نمادها نشانه ها (مرجع کامل رمزگشایی علائم و نشانه های گنج دفینه),دانلود … های گنج و دفینه حیوانات انسان جوغن شناسی,دانلود رایگان کتاب نمادها و نشانه های گنج و … درباره مرجع کامل رمزیابی رمزگشایی اسرار علائم آثار و نشانه های گنج و دفینه .

دانلود رایگان کتاب نشانه ها علائم رایگان دفینه قبر pdf رایگان – متن آهنگ

www.mod.text-ahang.ir/…/دانلود-رایگان-کتاب-نشانهها-علائم-رای…
Translate this page

دانلود کتاب جوغن ها رمزیابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه همراه عکس و … نوشته اسرار دفینه گنج,دانلود رایگان کتاب الکترونیکی PDf جوغن ها با …

خرید و دانلود مجموعه کتابهای گنج یابی و دفینه یابی جوغن – آپارات

www.aparat.com/…/خرید_و_دانلود_مجموعه_کتابهای_گنج_یابی_و_…
Translate this page

Mar 2, 2016 – … شناسی و جوغن رمزیابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه ها چشم طلایی و گنج …. دانلود فروش پکیج کامل کتاب های گنج یابی و دفینه یابی و زیرخاکی …

دانلود مجموعه کتاب های گنج یابی و دفینه یابی علوم غریبه علائم نشانه های …

newagahi.ir/…/دانلود-مجموعه-کتاب-هایگنج-یابی-و-دفینه-یابی-ع…
Translate this page

۲-کتاب اسرار و علائم نشانه ها ۳-کتاب نشانه های کهن (میراث زرین) ۴- کتاب گنج باستان ۵-کتاب آموزش رمزیابی و رمزگشایی جوغن ها ۶-کتابی کامل درباره سکه های قدیمی …

You’ve visited this page many times. Last visit: 3/24/16

دانلود کتاب جوغن نامه رمز یابی و رمزگشایی آثار و نشانه های گنج دفینه …

iranimag.ir/detail/1833106/article/4
Translate this page

در این پست دانلود رایگان کتاب الکترونیکی PDf جوغن ها یا جوغن نامه رمزیابی و … و نمادهای دفینه گنج سکه قدیمی,دانلود کتاب فارسی رمزیابی انواع و اشکال سنگهای …

دانلود کتاب جوغن ها رمز یابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه ها – مقاله

www.kmnoor.ir/دانلود-کتاب-جوغنهارمز-یابی-و-رمزگشایی.html
Translate this page

قیمت فایل فقط ۳,۰۰۰ تومان. خرید. دانلود کتاب رمز گشایی جوغن ها، کتاب گنج یابی و آشنایی با دفینه ها +تصویری. کاسه ها و جوغن ها. شناخت جوغن ها در گنج یابی …

دانلود کتاب رمزیاب رمزگشایی همه آثار علائم نشانه های گنج دفینه زیرخاکی

fileresan.ir/دانلود-کتاب-رمزیابرمزگشایی-همه-آثار-علائم-نشانههای
Translate this page

دانلود کتاب رمزیاب رمزگشایی کلیه آثار علائم نشانه های گنج دفینه زیرخاکی … در دفینه یابی چیست ، توضیحات کامل در مورد همه جوغن ها حکاکی های مربع مستطیل و گرد …

You’ve visited this page 2 times. Last visit: 3/22/16

دانلود پکیج کامل کتابهای باستان شناسی چشم طلایی,گنج باستان …

downloadproje.avablog.ir/…/دانلود+پکیج+کامل+کتابهای+باستان…
Translate this page

Mar 19, 2016 – … قبر مقبره و گوردخمه ها های پادشاهی – کتاب اسرار و علائم و نشانه های کهن – کتابهای علوم … سمبل ها علامت ها و نشانه ها – کتاب جوغن ها رمزیابی و رمزگشایی نشانه های گنج و دفینه … ۷-کتاب جوغن ها (کارشناسی و معنی و مفهوم آثار و نشانه ها ).

دانلود اندروید رایگان کتاب علائم نشانه های گنج دفینه – بازگشت

magifa.com/detail/2011716/article/7
Translate this page

نماد و نشانه های گنج و دفینه,دانلود مجموعه و پکیج کتابهای رایگان گنج یابی و …دانلود کتاب جوغن ها رمز یابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه ها همراه عکس … در این پست …

دانلود رایگان کتاب گنج نشانه دفینه برای اندروید – صفحه اصلی

babai.dl-irani.ir/…/دانلود+رایگان+کتاب+گنج+نشانه++دفینه+برا…
Translate this page

دانلود کتاب رمزیاب رمزگشایی کلیه آثار علائم نشانه های گنج دفينه زیرخاکی,دانلود … های کمیاب گنج یابی دفینه یابی گنج باستان اسرار نشانه ها چشم طلایی جوغن.

دانلود کتاب جوغن ها رمزیابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه های گنج و …

kandelous.blogj.ir/page-665883.html – Translate this page

دانلود کتاب جوغن ها رمزیابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه همراه عکس و … دانلود کتاب جوغن ها رمزگشایی کامل و جامع جوغن سنگ نوشته اسرار دفینه گنج …

دانلود رایگان پکیج کامل کتاب های کمیاب گنج یابی دفینه یابی گنج …

amir-maryam-sky.web.laserland.ir/…/دانلود+رایگان+پکیج+کامل+…
Translate this page

کتاب گنج باستان کتاب رمزیاب + سکه هاي ایران باستان (سکه شناسی) جوغن ها … دانلود کتاب رمزیاب رمزگشایی کلیه آثار علائم نشانه هاي گنج دفينه زیرخاکی,دانلود …

دانلود رایگان کتاب رمز گشایی جوغن ها(شناخت گنج یابی) | خبرخوان

teledl.d89.ir/page-473181.html
Translate this page

دانلود کتاب جوغن ها رمزیابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه همراه … گنج یابی دفینه یابی گنج باستان اسرار نشانه هاعتیقه,دانلود رایگان کتاب های .

دانلود کتاب جوغن ها – صفحه اصلی

ttools.ir/list/دانلود+کتاب+جوغن+ها.html
Translate this page

دانلود کتاب جوغن ها رمزیابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه همراه عکس و … دانلود کتاب جوغن ها رمزگشایی کامل و جامع جوغن سنگ نوشته اسرار دفینه گنج …

وبلاگی های یوز – نوشته های ganj

yooz.ir/blogs/?t=1&i=0&s=0&l=15&auth=ganj
Translate this page

Dec 6, 2015 – دانلود کتاب رمزیاب رمزگشایی کلیه اثار علایم نشانه های گنج دفینه زیرخاکی … دانلود کتاب نمادها و نشانه ها و علامت های گنج و دفینه (کارشناسی باستان شناسی) … علایم اسرار و نشانه های گنج و دفینه حیوانات انسان جوغن شناسی,دانلود …

دانلود کتاب باستان شناسی آثار علائم و نشانه ها (کارشناسی جوغن ها همراه …

iranwiki.net/detail/1962588/article/4
Translate this page

دانلود کتاب گنج باستان (تصایر معنی مفهوم جوغن ها آثار علائم و نشانه ها). … کتاب باستان شناسی جوغن ها رمزگشایی و رمزیابی آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه .

تفسیر نشانه ها در دفینه | سه قرون – پایگاه خبری امید – صفحه اصلی

omid-e-kermanshah.3gheroon.ir/…/تفسیر+نشانه+ها+در+دفینه.ht…
Translate this page

دانلود کتاب رمزیاب رمزگشایی کلیه آثار علائم نشانه های گنج دفينه زیرخاکی,دانلود … های کمیاب گنج یابی دفینه یابی گنج باستان اسرار نشانه ها چشم طلایی جوغن.

اسرار نشانه ها، کامل ترین مرجع رمز گشایی علائم دفینه و گنج یابی

filefo.com/topics/اسرار-نشانهها،-کامل-ترین-مرجع-رمز-گشای/
Translate this page

رمز گشایی کامل انواع سنگ های کاسه و جوغن ها. فروش پکیج کامل کتاب های کمیاب گنج یابی دفینه یابی گنج باستان اسرار نشانه ها عتیقه. فنجان نما ها. کاسه هفت تایی.

پکیج کامل کتاب های گنج یابی – اسرار کاوش

basaki.loxblog.com/post/1406
Translate this page

Sep 26, 2015 – دفینه یابی و علوم غریبه کتاب جوغن نامه رمز یابی و رمزگشایی آثار و نشانه های گنج دفینه باستانی … رمز گشایی کامل انواع سنگ های کاسه و جوغن ها.

دانلود کتاب جوغن ها رمزیابی رمزگشایی آثار علائم نشانه های گنج دفینه …

ahmadadab-ba.yektarh.ir/…/دانلود+کتاب+جوغن+ها+رمزیابی+و+رمز
Translate this page

دانلود کتاب جوغن ها رمزگشايي کامل و جامع جوغن سنگ نوشته اسرار دفينه گنج,دانلود رایگان کتاب الکترونیکی PDf جوغن ها با لینک مستقیم,دانلود کتاب کامل و جامع …

سی بلاگکتاب رمزگشایی دفینه جوغن – ciblog.ir

hoghooghban.ciblog.ir/list/کتاب+رمزگشایی+دفینه+جوغن.html – Translate this page

دانلود کتاب جوغن ها رمزیابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه همراه عکس و … دانلود کتاب جوغن ها رمزگشايي کامل و جامع جوغن سنگ نوشته اسرار دفينه گنج …

دانلود کتاب جوغن ها رمز یابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه ها

stufile.ir/…جوغنهارمز-یابی-و-رمزگشاییآثارعلائم-و-نشانهها/۳۳۱
Translate this page

دانلود کتاب رمز گشایی جوغن ها، کتاب گنج یابی و آشنایی با دفینه ها +تصویری کاسه ها و جوغن ها شناخت جوغن ها در گنج یابی بسیار مهم است چون: يکي از بيشترين …

رمزگشایی جوغن ها

farsi98.ir/news/رمزگشاییجوغنها
Translate this page

دانلود کتاب جوغن ها رمزگشایی کامل و جامع جوغن سنگ نوشته اسرار دفینه گنجرمزگشایی و رمزیابی جوغان (جوغن) کاسه هایی رو سنگ جوغان ها در گنج یابی و … ایران سرزمین گنج های گمشده آثار، علائم و نشانه های دفینه تله ها، طلسمات، رمزگشایی، دفینه .

نماد لاک پشت در دفینه یابی – سرزمین پارس و گنج پارسی

dafinehyaban.vcp.ir/…علایمجوغنها/۱۴۳۶۰۱۳-نماد-لاک-پشت-در-دف
Translate this page

۲۰ شهریور ۱۳۹۴; تفسیر و رمزگشایی نماد مثلث و جوغن ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ … این سایت ماهیت آموزشی داشته و فقط مشاوره برای حفظ و عدم تخریب آثار باستانی ، ارایه می دهد . برای دریافت … موضوع : نشانه های گنج و دفینه / شناخت علایم و کارشناسی جوغنها …

دانلود کتاب رمزیاب رمزگشایی و رمزیابی کردن کلیه آثار علائم و نشانه …

king-dafine.30zar.ir/page-568968.html
Translate this page

دانلود کتاب رمزیاب رمزگشایی کلیه آثار علائم نشانه های گنج دفینه زیرخاکی,دانلود … علائم گنج زیرخاکی دفینه طلسم,دانلود کتاب روشهای پیدا کردن رمز گنجها و دفینه ها در … های کمیاب گنج یابی دفینه یابی گنج باستان اسرار نشانه ها چشم طلایی جوغن …

دانلود رایگان کتاب اسرار نشانه ها

birdownload.epage.ir/…/module.news_Page._TypeId.1_NewsId.37…
Translate this page

Oct 11, 2015 – دانلود کتاب اسرار نشانه ها ( کامل ترین منبع رمز گشایی دفینه و گنج یابی). کتاب اسرار نشانه ها ( کامل ترین منبع رمز گشایی دفینه و گنج).

دانلود رایگان کتابهای رمزگشایی آثار باستانی – parag-liding17

parag-liding17.rozblog.com/…/-دانلود-رایگان-کتابهایرمزگشایی
Translate this page

Mar 6, 2016 – دانلود کتاب جوغن ها رمز یابی و رمزگشایی آثار علائم و … … رمزیابی گنج و دفینه رمزگشایی آثار و علائم و نشانه های گنج … دانلود و خرید درز .

پکیج ویژه دفینه یابی و گنج یابی

www.fooroshgah.ir/…/پکیج-ویژه-دفینه-یابی-و-گنج-یابی/
Translate this page

۴-کتاب رمزیابی دفینه ها … با خواندن این پکیج خواهید توانست از یافتن دفاین (گنج ها) میلیونر شوید. این پکیج به صورت جامع و … معانی آثار و علائم دفینه درخت. بت خانواده. نشانه شی. نشانه کوزه های خالی … رمز گشایی کامل انواع سنگ های کاسه و جوغن ها

آثار، علائم و نشانه های دفینه تله ها، طلسمات، رمزگشایی، دفینه گنج …

iranmagfa.com/19379951
Translate this page

آثار، علائم و نشانه های دفینه تله ها، طلسمات، رمزگشایی، دفینه گنج … … دانلود کتاب باستان شناسی جوغن ها رمزگشایی و رمزیابی آثار علائم و … … همچنین قبول سفارش …

فروشPDFکتاب راهنمای مجموعه ی رمزگشایی اثار ونشانه ها در گنج یابی

hamidreza77.rzb.ir/ganj175
Translate this page

نشانه کوزه ی برعکس [۱] … نماد های مهم (خطر) در گنج یابی [۱] … اسرار جوغن ها [۱] · مطالب کتاب [۱] · فروش بولتن رمزیاب [۰] … فروشPDFکتاب راهنمای مجموعه ی رمزگشایی اثار ونشانه ها در گنج یابی … آموزش تصویری آثار و علائم دفینه بازدید : ۶۰۱۱۹ جوغن …

رمزگشایی جوغن ها – top site 2015 – HosTik.iR

topest.hostik.ir/رمزگشاییجوغنها.html
Translate this page

دانلود کتاب جوغن ها رمز یابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه ها همراه عکس و فیلم قیمت … بیشتر. … آثار، علائم و نشانه های دفینه تله ها، طلسمات، رمزگشایی، دفینه گنج .

نشانه جوغن چیست

www.bargozideha.com/tag/نشانهجوغن-چیست
Translate this page

موضوعات قابل جواب: تفسیر و توضیح علائم و نشانه های مهم شامل :نشانه های دفینه را بشناسیم ، نشانه های دفینه چگونه رمز گشایی می شوند ، معانی آثار و علائم دفینه: ماهی … پله ها ، طلسم در دفینه یابی چیست ، توضیحات کامل در مورد همه جوغن ها حکاکی های مربع … ها بازگشایی رموز ، تله های فیزیکی ، طلسمات تکنیک های خواندان نسخه های گنج …

تک فروشی و عمده فروشی shahremankermanshah

lshahremankermanshahx.saharstore.ir/
Translate this page

آثار، علائم و نشانه های دفینه تله ها، طلسمات، رمزگشایی – ایران سرزمین … نشانه های زیر خاک . … کتاب جوغن نامه رمز یابی و رمزگشایی آثار و نشانه های گنج دفینه … کتاب …

دانلود پکیج کامل کتابهای باستان شناسی چشم طلایی,گنج باستان …

fileshop.mesell.ir/…/دانلود-پکیج-کامل-کتابهای-باستان-شناسی-چ…
Translate this page

ها علامت ها و نشانه ها – کتاب جوغن ها رمزیابی و رمزگشایی نشانه های گنج و دفینه … کتاب جوغن شناسی – تصاویر و عکسهای آثار و نشانه های واقعی – کتاب روابط میان …

دانلود رایگان کتاب چشم طلایی pdf – سایت قیمت ها

pric.3eke.ir/tag/دانلود_رایگان_کتاب_چشم_طلایی_pdf/
Translate this page

Oct 24, 2015 – کتاب جوغن نامه رمز یابی و رمزگشایی آثار و نشانه های گنج دفینه باستانی ۱۵٫۰۰۰ تومان کتاب چشم طلایی کاملترین کتاب درباره گنج یابی و دفینه …

دانلود کتاب دفینه یابی چشم – ghalbak.ir

ghalbak.ir/p/c65262cf2e439925a6cd37925e5d2c7b02
Translate this page

… آموزش رمزیابی و رمزگشایی آثار و نشانه های گنج و دفینه) دانلود کتاب جوغن ها … کتاب علائم نشانه های سنگ نوشته کاسه جوغن ها,دانلود کتاب تفسیر و رمز گنج و دفینه …

دانلود کتاب جوغن ها رمز یابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه … – دانلود فایل

download.fileforooshi.ir/دانلود-کتاب-جوغنهارمز-یابی-و-رمزگشا
Translate this page

Feb 21, 2016 – دانلود کتاب رمز گشایی جوغن ها، کتاب گنج یابی و آشنایی با دفینه ها +تصویری. کاسه ها و جوغن ها. شناخت جوغن ها در گنج یابی بسیار مهم است چون:.

دفینه سرا کاسه ها و جوغن ها – جستجوگر فارسی

www.scriptux.ir/article/دفینه_سرا_کاسه_ها_و_جوغن_ها.html
Translate this page

کتاب های دفینه یابی ( چشم طلایی و اسرار نشانه ها ); جستجو. کتاب های دفینه یابی ( چشم … دانلود کتاب جوغن ها رمز یابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه ها. دانلود کتاب جوغن ها رمز … دانلود کتاب رمز گشایی جوغن ها، کتاب گنج یابی و … دانلود کتاب رمز …

دانلود و خريد کتاب نمادها و نشانه ها – فندق

fandoq.cofeblog.ir/post/6271
Translate this page

دانلود کتاب جوغن ها معنی مفهوم تفسیر نشانه و نمادهای دفینه گنج سکه . … دانلود کتاب نمادها نشانه ها (مرجع کامل رمزگشایی علائم و نشانه های گنج دفینه),دانلود کتاب PDF نمادها نشانه ها ….. آدینه فایل| دانلود کتاب جوغن نامه رمز یابی رمزگشایی آثار نشانه های .

دانلود رایگان کتاب رمز گشایی جوغن ها(شناخت گنج یابی) – فرد مطلب

topo3t.ir/دانلود-رایگان-کتاب‏-رمز-گشاییجوغنها/
Translate this page

Mar 15, 2016 – جوغن ها رمزگشایی کامل و جامع جوغن سنگ نوشته اسرار دفینه گنج,دانلود رایگان … دانلود کتاب جوغن ها رمزیابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه های گنج و …

دانلود رایگان کتابهای گنج یابی و دفینه یابی و زیرخاکی و عتیقه و جوغن

the-sis.ir/…/263-دانلود-رایگان-کتابهایگنج-یابی-و-دفینه-یابی-…
Translate this page

دانلود مجموعه ۱۰۰ کتاب باستان شناسی (چشم طلایی,میراث زرین,جوغنها,آثارآثار علائم و نشانه ها و کتاب رمزیابی و رمزگشایی علامت ها و نمادها و کتاب گنج …. دانلود فروش پکیج کامل کتاب های گنج یابی و دفینه یابی و زیرخاکی کمیاب باستان شناسی …

You visited this page on 3/26/16.

رمزیاب دفینه ها

twr.ir/رمزیاب+دفینه+ها – Translate this page

دانلود کتاب رمزیاب – nafisfile.com چشم طلایی ” اسرار نشانه هاجوغنگنج یابی … دانلود کتاب رمزیاب رمزگشایی کلیه آثار علائم نشانه های گنج دفینه زیرخاکی,دانلود …

وبلاگ آموزش باستان شناسی گنج و دفین یابی| آهنگ | عکس | فیلم | دانلود …

kandelous-blogfa.startak.ir/
Translate this page

دانلود کتاب فارسی آموزش گنج یابی زیرخاکی نشانه های دفینه علوم غریبه در ایران … دانلود کتاب جوغن ها رمزیابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه همراه …

دانلود کتاب جوغن ها رمز یابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه ها – yasa44-roz

yasa44-roz.seeblog.ir/page-204361.html
Translate this page

دانلود کتاب جوغن ها رمز یابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه ها گنج و دفینه یابی دانلÙ.

علائم _و_نشانهاي گنج دفينه – صفحه اصلی

nbpars.6blog.ir/list/علائم+_و_نشانهاي+گنج+دفينه.html
Translate this page

دانلود کتاب رمزیاب رمزگشایی کلیه آثار علائم نشانه های گنج دفینه زیرخاکی,دانلود …. های کمیاب گنج یابی دفینه یابی گنج باستان اسرار نشانه ها چشم طلایی جوغن.

دانلود نسخه کامل و رنگی کتاب رمزیاب – علایم ونشانه های باستانی

www.netfixed.ir/…/دانلود-نسخه-کامل-رنگی-کتاب-رمز-یاب-عل/
Translate this page

شناسایی علایم و نشانه های گنج مجموعه های ایران سرزمین گنج های گمشده همواره … رمزیاب رمزگشایی کلیه نشانه ها یی که در دفینه یابی به آنها بر میخورید را آموزش می دهد … در دفینه یابی چیست ، توضیحات کامل در مورد همه جوغن ها حکاکی های مربع مستطیل و …

daneshbastani – Sites – Google

https://sites.google.com/site/daneshbastanikamel/home – Translate this page

کتاب چشم طلایی کتاب رمزیاب کتاب میراث زرین کتاب چوغن نامه کتاب گنج … توضیح و تفسیر دفینه های موجود در درختان- مبحث کامل و جامع انواع صلیب ها– سنگ جوقان … توضیح انواع شتر – خرگوش – رمزگشایی انواع سنگ های کاسه و جوغن ها ,خورشید در … گرفت – معانی علائم و آثار را خواهید دانست , نشانه های موجود بر روی صخره ها و سنگ ها …

دانلود کتاب اسرار نشانه ها رایگان مهم صددرصد | خبرخوان

pishkhabar.ir/…/دانلود+کتاب+اسرار+نشانه+ها+رایگان+مهم+صددرصد…
Translate this page

دانلود کتاب نمادها و نشانه ها و علامت های گنج و دفینه (کارشناسی باستان شناسی) گنج … معنی توضیح علائم اسرار و نشانه های گنج و دفینه حیوانات انسان جوغن شناسی,دانلود … دانلود کتاب رمزیاب رمزگشایی کلیه آثار علائم نشانه های گنج دفینه زیرخاکی …

دانلود کتاب باستان شناسی میراث زرین مرجع کامل گنج یابی و دفینه …

gharn22.mefiles.ir/…/دانلود-کتاب-باستان-شناسی-میراث-زرین-مر…
Translate this page

Dec 22, 2015 – تمام نوشته ها و اطلاعاتی که در کتاب میراث زرین قرار داده شده است توسط … of gold,دانلود کتاب آموزش رمزگشایی آثار علائم نشانه های گنج دفینه زیرخاکی طلسمات … و دفینه یابی رمزیابی آثار و نشانه ها و جوغن ها و کارشناسی گنج و دفینه.

دانلود کتاب نمادها و نشانه ها و علامت های گنج و دفینه (کارشناسی باستان …

king-dafine.oldblog.ir/index-490790
Translate this page

… مقاله درباره گنج و دفینه کارشناسی آثار و نش · دانلود کتاب رمزیاب رمزگشایی و … دانلود کتاب نمادها نشانه ها (مرجع کامل رمزگشایی علائم و نشانه های گنج دفینه),دانلود کتاب … و نشانه های گنج و دفینه حیوانات انسان جوغن شناسی,دانلود رایگان کتاب نمادها و … رمزیابی بیش از ۱۰۰۰ علامت و نشانه و رمزگشایی,دانلود کتاب آموزش تکنیک های …

رمزگشایی از اسرار جوش آمدن آب – ۱

norooz95.nasrblog.com/post/1062/
Translate this page

Feb 29, 2016 – اولین مرجع رمزگشایی نمادها و نشانه های گنج ها و اسرار نظامی – ایران سرزمین تاریخی و … های کمیاب گنج یابی دفینه یابی گنج باستان اسرار نشانه ها چشم طلایی جوغن. … دانلود کتاب رمزیاب رمزگشایی کلیه آثار علائم نشانه های گنج دفينه …

رمزگشایی نسخه گنج – لینک گردی

nimbar.ir/news/رمزگشایی-نسخه-گنج
Translate this page

دانلود کتاب PDF جوغن نامه(کتاب آموزش رمزیابی و رمزگشایی … دانلود کتاب … آثار، علائم و نشانه های دفینه تله ها، طلسمات، رمزگشایی، دفینه گنجهای خواندان نسخه های …

فرم خرید » دانلود کتاب اسرار نشانه ها، کامل ترین مرجع رمز گشایی علائم و …

https://selz.ir/قیمت…/۳۳۶۰۵۶۴-فرم-خرید-دانلود-کتاب-اسرار-نشانه
Translate this page

… دانلود کتاب اسرار نشانه ها، کامل ترین مرجع رمز گشایی علائم و نشانه های دفینه و گنج یابی ،جوغن نامه … دانلود کتاب جوغن ها رمز یابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه ها.

دانلود کتاب دفینه یابی و گنج یابی و علوم

king-dafine.alakiblog.ir/
Translate this page

دانلود کتاب رمزیاب رمزگشایی کلیه آثار علائم نشانه های گنج دفینه زیرخاکی,دانلود … دانلود کتاب نمادها و نشانه ها و علامت های گنج و دفینه (کارشناسی باستان شناسی) گنج … توضیح علائم اسرار و نشانه های گنج و دفینه حیوانات انسان جوغن شناسی,دانلود …

کتاب نشانه های کهن (اسرار کهن) و کتاب رمزیاب دفینه و گنج | مجله آنلاین …

colddrink.ir/1394/03/artical_89074/
Translate this page

این دو کتاب همانطور که از اسمشون پیداست برای رمزگشایی علائم دفینه و گنج یابی هست. … تفسیر و توضیح علم آثار و شناسایی مراحل آن , ادوار علائم باستان شناسی … نشانه ها استفاده استفاده می شود را با هم بدانیم , کیفیت باز کردن جوغن های پلمپ شده …

نشانه جوغن ها – پرتال سرگرمی و خبری گفتاورد، خبر عکس، شارژ ایرانسل

www.iranian95.gq/tag/نشانه+جوغن+ها/
Translate this page

رمزگشایی و رمزیابی جوغان (جوغن) کاسه هایی رو سنگ جوغان ها در گنج یابی و … ایران سرزمین گنج های گمشده آثار، علائم و نشانه های دفینه تله ها، طلسمات، رمزگشایی .

کتاب رمزیاب | کتاب چشم طلایی(جامع ترین کتاب دفینه یابی و گنج …

www.bizbip.com/tag/کتاب-رمزیاب/
Translate this page

۵-کتاب جوغن ها. دفینه۵ … این پکیج به صورت جامع و کامل شما را با دفینه یابی (گنج یابی)آشنا می کند …. معانی آثار و علائم دفینه درخت. بت خانواده. نشانه شی. نشانه کوزه های خالی …. در این کتاب با رمزگشایی تمامی دفینه ها و علایم آشنا خواهید شد.

دانلود رایگان کتاب رمزیاب – روتوس

www.rotos.ir/دانلود-رایگان-کتاب-رمزیاب/
Translate this page

Mar 21, 2016 – دانلود کتاب باستان شناسی جوغن ها رمزگشایی و رمزیابی آثار … … نشانه ها … دانلود کتاب رمزیابرمزگشايي کلیه آثار علائم نشانه هاي گنج دفینه

نشانه جوغن در کنار سوسمار در دفینه یابی

avayemelal.ir/نشانه+جوغن+در+کنار+سوسمار+در+دفینه+یابی
Translate this page

کتاب های دفینه یابی ( چشم طلایی و اسرار نشانه ها ) گنج یابی و دفینه یابی,دانلود کتاب باستان … رمز گشایی نشانه سه جوغن : . … علائم و نشانه ها جوغن رمزیابی و … ir گنج یابی و دفینه یابی در کنار آبشارها,روش . … آثار نشانه ها و علائم و جوغن شناسی .

دفینه یابی بایگانی – modern library|کتابخانه مدرن

modlib.ir/post/tag/دفینه-یابی
Translate this page

علایم و نشانه های گنج مجموعه های ایران سرزمین گنج های گمشده همواره پیشرو در زمینه … رمزیاب رمزگشایی کلیه نشانه ها یی که در دفینه یابی به آنها بر میخورید را آموزش می دهد. تفسیر و … آثار و علائم دفینه: ماهی ، درختان کهنسال ، بت خانواده ، شیر ، جای پا ، … همه جوغن ها حکاکی های مربع مستطیل و گرد ، روش برش سنگ در گذشته معدن سنگ ،

دانلود اندروید رایگان کتاب علائم نشانه های گنج دفینه

www.ironi.in/دانلود-اندروید-رایگان-کتاب-علائم-نشان/
Translate this page

Feb 1, 2016 – دانلود کتاب اسرار نشانه ها ( کامل ترین منبع رمز گشایی دفینه و گنج یابی). … دانلود کتاب باستان شناسی جوغن ها رمزگشایی و رمزیابی آثار

دانلود نسخه کامل کتاب چشم طلایی رمزگشایی اسرار علائم و نشانه های گنج

babam.ir/دانلود-نسخه-کامل-کتاب-چشم-طلایی-رمزگشا.html
Translate this page

Oct 8, 2015 – کتاب چشم طلایی شامل رمزیابی و رمزگشایی تمام آثار علائم و نشانه های … آموزش تفسیر جوغن ها و نشانه ها همچنین معنی و مفهوم سمبل ها نمادها و نشانه های کوچک و بزرگ . دانلود رایگان کتاب چشم طلایی آموزش گنج یابی و دفینه یابی در ایران …

رمزگشایی جوغنها – پست بیت

postbit.ir/رمزگشاییجوغنها.html
Translate this page

جوغنها کاسه ها مربع مستطیل لوزیدانلود کتاب علائم نشانه های سنگ نوشته کاسه … جوغن نامه رمزیابی و رمزگشایی علائم و آثار و نشانه های گنج و دفینه به همراه عکس و …

آثار، علائم و نشانه های دفینه تله ها، طلسمات، رمزگشایی، دفین

upciran.ir/…/aHR0cDovL2lyYW5tYWdmYS5jb20vMTg3MjQ2NT…
Translate this page

دانلود کتاب باستان شناسی جوغن ها رمزگشایی و رمزیابی آثار علائم و … … … جوغن ها معنی مفهوم و تفسیر علائم آثار و نشانه های دفینه گنج باستانی . …… برچسبدانلود …

۹۸ پارسی – دانلود کتاب دفینه یابی ، چشم طلایی گنج

king-dafine.98parsi.ir/ – Translate this page

دانلود کتاب رمزیاب رمزگشایی کلیه آثار علائم نشانه های گنج دفینه زیرخاکی,دانلود … های کمیاب گنج یابی دفینه یابی گنج باستان اسرار نشانه ها چشم طلایی جوغن.

نشانه ماهی و گاو , آثار و نشانه های شهرها و روستاهای ایران زمین – گنج یابی

moshkabadi.lxb.ir/…/نشانه%۲۰ماهی%۲۰و%۲۰گاو%۲۰,%۲۰آثار%۲۰…
Translate this page

باستان شناسی گنج یابی و دفینه یابی جوغن آثار علائم نشانه ها کارشناسی دانلود کتاب تصاویر و عکسهای رمزیابی نمادهای گنج عتیقه زیرخاکی … دانلود کتاب اسرار نشانه ها، کامل ترین مرجع رمز گشایی علائم و نشانه های دفینه و گنج یابی کتاب اسرار …

دانلود اندروید رایگان کتاب علائم نشانه های گنج دفینه – مطالب داغ

recreationalaircraft17.rozanak.ir/news/236686
Translate this page

دانلود کتاب رمزیاب رمزگشایی کلیه آثار علائم نشانه هاي گنج دفينه زیرخاکی,دانلود …. دانلود رایگان کتاب الکترونیکی PDf جوغن ها یا جوغن نامه رمزیابی و رمزگشایی …

سلطان وبلاگ ها | دانلود کتاب رمزیاب رمزگشایی رمزیابی کلیه آثار علائم …

soltanblog.ir/…/دانلود+کتاب+رمزیاب+رمزگشایی+رمزیابی++کلیه… – Translate this page

دانلود کتاب رمزياب رمزگشايي کليه آثار علائم نشانه هاي گنج دفينه زيرخاکي,دانلود … های کمیاب گنج یابی دفینه یابی گنج باستان اسرار نشانه ها چشم طلایی جوغن.

دانلود کتاب دفینه یابی و گنج …

fungood.ir/more/111256_1/دانلود-کتاب-دفینه-یابی-و-گنج.html – Translate this page

Mar 8, 2016 – دانلود کتاب PDF جوغن نامه(کتاب آموزش رمزیابی و رمزگشایی آثار و نشانه های گنج و دفینه). دانلود کتاب جوغن ها رمزگشایی کامل و جامع جوغن سنگ …

کتاب نشانه های کهن (اسرار کهن) و کتاب رمزیاب دفینه و گنج – سامانه فروش …

efilebuy.com/subject_2542/ – Translate this page

Mar 25, 2015 – این دو کتاب همانطور که از اسمشون پیداست برای رمزگشایی علائم دفینه و گنج یابی هست. … نشانه ها استفاده استفاده می شود را با هم بدانیم , کیفیت باز کردن جوغن های … معانی علائم و آثار را خواهید دانست , نشانه های موجود بر روی صخره ها و …

دانلود اندروید رایگان کتاب علائم نشانه های گنج دفینه – خبر فوری … – اول

news.tiktakblog.ir/210819/
Translate this page

Mar 6, 2016 – دانلود کتاب رمزیاب رمزگشایی کلیه آثار علائم نشانه هاي گنج دفينه …. الکترونیکی PDf جوغن ها یا جوغن نامه رمزیابی و رمزگشایی علائم آثار و .

گنج یابی و دفینه یابیدانلود – تنکیو

tenq.ir/p/a34c0334f957b19a8ac4a5c41eebf78a01
Translate this page

بهمن ۹, ۱۳۹۴ رمزیابی و رمزگشایی علامت و نشانه ها, فروش مجموعه کتابهای باستان شناسی, … ادامه نوشته » معنی و مفهوم آثار و نشانه های تنور در گنج یابی و دفینه یابی … ادامه نوشته » باستان شناسی گنج یابی و دفینه یابی جوغن آثار علائم نشانه ها …

دانلود کتاب رمزیاب رمزگشایی رمزیابی کلیه آثار علائم نشانه های گنج …

iranghadim11-sky.web.lasernews.in/…/دانلود%۲۰کتاب%۲۰رمزیاب
Translate this page

دانلود کتاب رمزياب رمزگشايي کليه آثار علائم نشانه هاي گنج دفينه زيرخاکي,دانلود …. های کمیاب گنج یابی دفینه یابی گنج باستان اسرار نشانه ها چشم طلایی جوغن.

اثار و نشانه ها – درسا

dorssa.ir/اثار+و+نشانه+ها.html
Translate this page

اثار باستانیشناخت و رمزیابی کامل علائم نماد و نشانه های اسرار نظامیشکستن و رمزگشایی انواع تله ها و … کتاب میراث زرین اولین مرجع و منبع رمزگشایی آثار علائم نمادها. گنج و دفینه باستان شناسی آثار علائم و نشانه های گنج دانلود کتاب جوغن ها.

استار۲۲ – دانلود کتاب جوغن ها رمز یابی و رمزگشایی آثار علائم و نشانه ها

star22.mihanblog.com/post/1104
Translate this page

Mar 8, 2016 – دانلود کتاب رمز گشایی جوغن ها، کتاب گنج یابی و آشنایی با دفینه ها +تصویری. کاسه ها و جوغن ها. شناخت جوغن ها در گنج یابی بسیار مهم است چون:.

گنج یابی و دفینه یابی دانلود – jaleb | دیاکو وب

jaleb.diacoweb.ir/…/aHR0cDovL3RyZWFzdXJlLWJvb2suaXIv&tit…
Translate this page

ادامه نوشته » باستان شناسی گنج یابی و دفینه یابی جوغن آثار علائم نشانه هاگنج و دفینه, رمزیابی و رمزگشایی علامت و نشانه ها, گوردخمه و قبرستان های قدیمی __۲ در …

کتاب های دفینه یابی ( چشم طلایی و اسرار نشانه ها )

pars-dafine.blogsky.com/
Translate this page

Sep 17, 2015 – کتاب اسرار نشانه ها کامل ترین مرجع رمز گشایی علائم و نشانه های دفینه : …. برچسب‌ها: کتاب اسرار نشانه ها، اسرا باستان، اسرار دفینه، دفینه، گنج، معانی علائم، علائم دفینه، باستان، نشان دفینه، اثار دفینه. یکشنبه … کتاب چشم طلایی اولین مرجع کامل اثار و علائم دفینه : … رمز گشایی کامل انواع سنگ های کاسه و جوغن ها

کتاب نمادها و نشانه ها (کامل ترین مرجع رمزگشایی،علائم و نشانه های دفینه …

irantreasure.us/?page_id=949
Translate this page

آثار، علائم و نشانه های دفینه تله ها، طلسمات، رمزگشایی، دفینه گنج طلسم … کتاب نمادها و نشانه ها (کاملترین مرجع رمزگشایی، علائم و نشانه های دفینه) … پله ها ، طلسم در دفینه یابی چیست ، توضیحات کامل در مورد همه جوغن ها حکاکی های مربع مستطیل و گرد …

نمادبزبا شاخ بلند در دفینه یابی

۱۲۰ll.lastblog.ir/post/نمادبزبا+شاخ+بلند+در+دفینه+یابی
Translate this page

Mar 25, 2016 – علامت شتر در گنج يابي و دفينهشتر در حال راه رفتن باشد یعنی دفينه … که در دست دارد یک نشانه برای دفينه است و باید با دقت خیلی زیاد بررسی شود. …. کتاب رمزیاب + سکه های ایران باستان (سکه شناسی) جوغن ها … آموزش تصویری آثار و علائم دفينه علامت عقاب به تصویر زیر نگاه کنید، هر گاه علامت عقاب در محلی …

مجموعه کتاب های دفینه یابی – زیبا کالا راهنمای بهترین انتخاب کالا …

ziba.lastblog.ir/post/نمادبزبا+شاخ+بلند+در+دفینه+یابی

  In order to show you the most relevant results, we have omitted some entries very similar to the 91 already displayed.
  If you like, you can repeat the search with the omitted results included.


  Searches related to رمزگشایی و رمزیابی جوغن ها و آثار و نشانه های گنج و دفینه

  دانلود رایگان کتاب جوغن نامه

  دانلود رایگان جوغن نامه

  دانلود کتاب جوغن ها

  دانلود کتاب جوغن نامه

  دانلود رایگان کتاب جوغن نامه مرجع

  دانلود رایگان کتاب جوغان نامه مرجع

  دانلود رایگان کتاب اسرار نشانه ها

  دانلود رایگان کتاب گنج یابی